Catering w diecie – oszczędność czasu czy pieniędzy?

Catering w diecie – oszczędność czasu czy pieniędzy?

Na fali popularności zdrowego stylu życia, coraz więcej osób decyduje się na wykupienie reklamowanego przez cieniące sobie czas (który zamiast na gotowanie, można przeznaczyć dla bliskich) gwiazdy cateringu dietetycznego. O ile wizja otrzymywania codziennie zbilansowanych, smacznych i różnorodnych posiłków wydaje się niezwykle kusząca, w tle jawi się kwestia pieniędzy. Czy catering na najwyższym poziomie opłaca się (także jeśli mowa o dbałości o zdrowie) bardziej, aniżeli samodzielne przygotowywanie dań?

Smacznie nie tylko u mamy

Rozważając zakup cateringu, warto zastanowić się przede wszystkim nad własnymi preferencjami. Istnieją ludzie, którzy za sprawą bardzo wyrafinowanego gustu, są w stanie spożywać jedynie posiłki, które zostaną przygotowane z dbałością przez nich lub kogoś znajomego. Niektórzy smakosze twierdzą, iż nie ma sensu inwestować w jedzenie restauracyjne ani cateringowe, ponieważ dobrze nasycić można się tylko u mamy bądź babci. Znane w rodzinie receptury cieszą kubki smakowe oraz zapewniają wolność od problemów żołądkowych, co nie zmiania faktu, że warto próbować nowych połączeń, jak również produktów. Wykupienie diety może okazać się dobrym pomysłem też dla miłośników tradycji, gdyż poza popularnymi wariantami jadła wegańskiego, bezglutenowego i ,,odchudzonego”, dostępne są opcje dla mięsożerców, chcących najzwyczajniej w świecie dobrze zjeść. Należy mieć na uwadze, iż w przypadku niezadowolenia z cateringu, w każdej chwili można zrezygnować, zachowując wspomnienia i nowe doświadczenia.

Prosta kalkulacja

Catering z Zakopanego stanowi znakomite rozwiązanie w przypadku osób zabieganych, chcących zaoszczędzić czas, a przy okazji nerwy, bowiem dla kogoś, kto czuje się w kuchni jak słoń w składzie porcelany, spędzanie godzin przy garnkach w nadziei na stworzenie smacznego, zdrowego posiłku, może być niemałą katorgą. Kupując produkty, z których samodzielnie tworzy się dania, łatwo nierozważnie wziąć coś taniego ,,na zapas”, co później się zmarnuje. Plusem cateringu dietetycznego jest również to, że zawiera policzone kalorie oraz składniki odżywcze, co pomoże zrzucić (bądź nabyć) kilogramy bez obawy o niedobory witamin. Wybierając dostosowany do osobistych potrzeb zdrowotnych wariant, nie trzeba martwić się o wystąpienie alergenu w posiłkach. Czynnikiem, powstrzymującym wiele osób przed zakupem diety pudełkowej jest troska o środowisko, jednak należy mieć na uwadze, że coraz częściej firmy decydują się na umieszczanie dań w ekologicznych opakowaniach. Decydując się na catering można zaoszczędzić czas, dobry humor, troskę o odpowiednie zbilansowanie diety, zaś stracić jedynie parę złotych więcej, aniżeli kupując na własną rękę. Jeśli na czas diety zrezygnuje się ze słodyczy oraz posiłków na mieście, bilans finansowy może okazać się nawet identyczny.

Dodaj komentarz