Miłość z portali randkowych – plusy i zagrożenia

Miłość z portali randkowych – plusy i zagrożenia

Portale randkowe – dla kogo?

W dzisiejszych czasach coraz śmielej i częściej korzystamy z ofert portali randkowych, zakładając na nich konta. Mamy ich do wyboru mnóstwo, z różnorodną ofertą dopasowaną do wieku, wykształcenia i oczekiwań. Jedne skierowane są do wszystkich bez wyjątku, inne już odpowiadają konkretnym potrzebom, jak szukanie starszej partnerki. Niemniej jednak każdy z nich cieszy się dosyć wysoką i szybko rosnącą popularnością. Zapewne dlatego, że każdy znajdzie w nich ofertę dla siebie. Są idealnym wyjściem dla ludzi zabieganych, podążających za karierą, a także dla tych nieśmiałych, którzy mogą najpierw zapoznać się w świecie wirtualnym, żeby potem, przy spotkaniu w cztery oczy, odczuwać więcej śmiałości i swobody.

Portale randkowe ułatwiają życie

Wszystko, co spotykamy w swoim życiu, ma swoje wady i zalety, tak samo portale randkowe. Można uznać, że ich plusy przeważają, warto więc to od nich zacząć. Przede wszystkim randki online umożliwiają i ułatwiają nawiązywanie relacji osobom, które normalnie mają z tym problem. Zyskują komfort tego, że nieudany pierwszy kontakt nie wiąże się z ryzykiem bycia wyśmianym, co więcej – nikt się o tym nawet nie dowie. Jest to również dobre rozwiązanie dla osób, które nie czują się pewne siebie i walczą z kompleksami, na przykład tymi dotyczącymi swojego wyglądu i chcą uniknąć się zawstydzenia, które często pojawia się przy pierwszym spotkaniu. Dlatego Internet i portale randkowe przychodzą im z pomocą i są dobrym sposobem na przełamanie pierwszych lodów.

Portale randkowe to również dobre wyjście dla osób zabieganych, które nie mają czasu wyjść na miasto czy do klubu. W zaciszu domu mogą łatwo zalogować się na swoje konto i poznać interesujące osoby. Dlatego również osoby o spokojnym usposobieniu, które nie lubią hałasu panującego w klubach mogą łatwo i komfortowo szukać tutaj miłości.

Zaletą takich portali jest również to, że jeśli jest taka potrzeba, w każdym momencie możemy zerwać kontakt z poznaną tam osobą. Czy to wtedy, kiedy staje się on trudny bądź uciążliwy, czy kiedy po prostu czujemy, że to nie jest osoba, którą chcielibyśmy poznać. Unikniemy dzięki temu niezręcznej sytuacji, która miałaby miejsce na żywo, podczas spotkania w cztery oczy. Dzięki portalom randkowym łatwiej nam również znaleźć osobę dopasowaną do swoich oczekiwań, ponieważ już na wejściu znamy jej zainteresowania i upodobania.

Ciemniejsza strona medalu

Jednak nie można zapomnieć o ciemnej stronie tego typu portali. Przede wszystkim istnieje możliwość, że niektóre osoby będą podawały fałszywe informacje na swój temat. Mogą poprawić swoje zdjęcia, swój życiorys i podać nieprawdziwe informacje o – na przykład – swoich zainteresowaniach. To nie wszystko, łatwo jest również kłamać odnośnie swojego wieku, statusu materialnego czy… stanu cywilnego.

Dlatego nigdy nie możemy być pewni, kogo spotkamy w rzeczywistości. Z tego powodu warto podjąć pewne kroki zabezpieczające. Po pierwsze, rozsądnie wybierać portale, z których się korzysta. Pomagają w tym wyborze wyszukiwarki, które przedstawiają plusy, minusy i funkcje zabezpieczające portali datingowych, takie jak topserwisrandkowy.pl

Po drugie, przed spotkaniem z osobą z portalu internetowego warto poinformować bliską nam osobę, kiedy i gdzie się udajemy.

Co jeszcze złego niosą ze sobą portale? Korzystając z nich, musimy być gotowi na rozczarowanie. Nawiązując znajomość na portalu, zaczynamy tworzyć sobie wyobrażenie o danej osobie i niekiedy ją idealizować, co może spowodować nieunikniony zawód przy zderzeniu z rzeczywistością.

I ostatnim, aczkolwiek dosyć ważnym negatywem portali randkowych, jest ich skrojona na bezwzględny zysk struktura. Skutkuje to tym, że większość potrzebnych do używania go opcji wiąże się z dodatkową opłatą.

To jasne, że nie ma róży bez kolców i bez ryzyka nie ma zabawy. Nie warto więc zrażać się opisanymi tu minusami, tylko od nas zależy, jak ułoży się nasze życie.

Dodaj komentarz