Akcesoria bankietowe, które powinieneś posiadać na wyposażeniu swojej sali

Akcesoria bankietowe, które powinieneś posiadać na wyposażeniu swojej sali

Sala bankietowa oprócz odpowiedniego wyglądu wizualnego powinna charakteryzować się bogatym wyposażeniem. Jakie jest must have wśród akcesoriów bankietowych,  które powinny znajdować się na jej wyposażeniu? Przeczytaj poniższy artykuł, aby się tego dowiedzieć.

Krzesła i ławy

Na sali bankietowej nie może zabraknąć oczywiście krzeseł. W wielu miejscach organizuje się szkolenia, bądź konferencje i niestety bez miejsc siedzących nie jesteśmy w stanie się obyć. Krzesła konferencyjne powinny być estetyczne, wygodne i funkcjonalne. Dobrze, gdy krzesła te posiadają zamontowane regulowane podłokietniki lub blat, na którym użytkownicy mogą postawić kawę, położyć notes lub telefon. Bardzo wygodną formą są tutaj również krzesła składane, które po złożeniu zajmują o wiele mniej miejsca.

Wśród krzeseł bankietowych i weselnych powinny dominować krzesła wyścielane z oparciem, które będą wygodne dla wszystkich gości. Mile widziana jest tutaj różnorodność stylu, tak aby każdy wynajmujący mógł dobrać odpowiedni wygląd krzeseł do pozostałego wystroju. Nie sposób tutaj wspomnieć o odpowiedniej liczbie. W przypadku, gdy chcemy dopiero zakupić krzesła bankietowe warto pomyśleć nawet o kilkunastu sztukach więcej.

Na sali bankietowej nie może również zabraknąć krzeseł. Świetnie sprawdzają się tutaj krzesła w stylu loft i vintage, które bardzo łatwo można wpasować w większość wystrojów sali bankietowej. Krzesła kuchennie powinny być nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne. Użytkownicy z pewnością również docenią, gdy na sali bankietowej przed wejściem, baź w hallu zostaną umieszczone fotele. Niestety żadne nawet najwygodniejsze krzesło nie zastąpi tego mebla. A skoro już mowa o większych gabarytach to dobra sala bankietowa posiada również na wyposażeniu ławy ogrodowe.

Stoły

Na wyposażeniu sali bankietowej nie może zabraknąć stołów w kilku rozmiarach i kształtach. Powinny one być solidne, wytrzymałe, ale i funkcjonalne. Dobra sala bankietowa nie będzie mogła również funkcjonować bez stołów cateringowych i ogrodowych, jak też stolików kawiarnianych. Wszystkie modele powinny sprawdzać się w zastosowaniu nie tylko wewnątrz, ale również i na zewnątrz. Ta kategoria stołów i stolików powinna być składana, dzięki czemu jest bardzo łatwa  w montażu i transporcie.

Najważniejsze jednak, aby stoły, jakimi dysponuje sala bankietowa były wytrzymałe, ponieważ bardzo często w trakcie przyjęć czy konferencji mogą znajdować się na nich ogromne ilości jedzenia, czy innych materiałów.

Akcesoria i dodatki

Jednak dobra sala bankietowa oprócz podstawowych mebli, jakimi są stoły i krzesła powinna oferować całe zaplecze, jakimi są akcesoria i dodatki.  Przede wszystkim są to pokrowce i ozdoby na krzesła. Niestety nie każdy wizualny wygląd krzesła może odpowiadać zamawiającemu, dzięki zastosowaniu pokrowców w bardzo szybki sposób możemy odmienić wygląd zewnętrzny krzeseł oraz ukryć niewielkie defekty na przykład w postaci zarysowań. Do wszystkich pokrowców sala bankietowa powinna posiadać kolorystycznie pasujące obrusy, bieżniki i serwety.

Rzeczy wymienione wyżej to minimum pośród akcesoriów, jakie musi posiadać sala bankietowa, jednak jeżeli chcemy zaspokoić wszystkie potrzeby naszych klientów powinniśmy pomyśleć o takich akcesoriach jak klipsy do falbany, obręcze na serwetki, poduszki na krzesła lub łączniki do krzeseł.

Dodaj komentarz