Ile kosztuje hosting strony internetowej?

Ile kosztuje hosting strony internetowej?

Co roku ogromna ilość osób i firm zakłada swoje strony internetowe. Są na nich tworzone blogi, witryny firmowe, portale informacyjne i nie tylko. Jeśli ktoś nie ma w tym zakresie doświadczenia, to może nie być pewien, co właściwie jest potrzebne do stworzenia swojej strony i od czego trzeba zacząć.

Nie każdy wie też, jakie koszty wiążą się z poszczególnymi elementami niezbędnymi do istnienia witryny, takimi jak domena czy hosting. W takim razie, ile kosztuje hosting strony internetowej? Odpowiadamy poniżej!

Koszt hostingu zależy od wielu czynników

Nie ma jednego uniwersalnego kosztu hostingu dla każdego. Firm świadczących usługi hostingowe jest bardzo wiele, zarówno w Polsce, jak i w innych rejonach świata. Nie każda z nich świadczy jednak usługi na tym samym poziomie czy dla równie wymagających użytkowników. Nic więc dziwnego, że ostateczny koszt hostingu zależy jest od bardzo wielu czynników.

Część z nich jest bardzo ogólna i nie jest zależna od tego, jak często odwiedzana jest dana strona. Chodzi tutaj o takie aspekty, jak bezpieczeństwo, implementacja SSL w pakiecie, uptime (średni czas dostępności strony postawionej na danym hostingu – najlepiej, aby wynosił 99%) i dostępność fachowego wsparcia technicznego.

Istotna jest oczywiście także szybkość hostingu, na którą wpływa przede wszystkim to, jak szybkie dyski wykorzystuje hostingodawca, ale także m.in. ilo rdzeniowe procesory posiada. Każdy, począwszy od początkującego blogera, po wielką korporację powinien wziąć te aspekty pod uwagę.

Jednak to nie koniec. Inne kluczowe aspekty to maksymalna ilość unikalnych użytkowników, którzy mogą odwiedzić stronę, zanim hosting odmówi im dostępu, a także ilość przestrzeni dyskowej do wykorzystania przez posiadacza witryny.

Im popularniejsza witryna, tym wyższy limit będzie nam potrzebny, aby mogła ona stale funkcjonować bez przeszkód. Dostępna przestrzeń dyskowa jest ważna szczególnie, jeśli planujemy na stronie zamieszczać dużo filmików, zdjęć i innych tego typu treści, które zajmują sporo miejsca.

Tani hosting może być opłacalny

To, że hosting www jest tani, nie oznacza od razu, że jest zły. Może cechować się wysoką stabilnością i szybkością, ale po prostu oferować niski maksymalny limit użytkowników i przestrzeń dyskową, przez co będzie idealny zwłaszcza dla początkujących. Warto dokładnie zapoznać się ze wszystkimi parametrami danego hostingu, aby móc właściwie ocenić jego opłacalność.

Warto wskazać, że większość hostingów oferuje możliwość zmiany pakietu na wyższy lub doraźnego dokupienia transferu, gdyby pierwotnie wybrane limity okazały się za niskie.

Dodaj komentarz