Jak przebiega masaż tajski?

Jak przebiega masaż tajski?

Masaż tajski jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w salonach SPA oraz studiach masażu. Kusi swoim orientalnym pochodzeniem oraz wieloma leczniczymi i dobroczynnymi właściwościami dla naszego organizmu. Jest to namiastka luksusu, która kiedyś była dostępna tylko dla mieszkańców dworów królewskich, a teraz za odpowiednią cenę może być dostępna dla każdego.

Masaż tajski – joga dla leniwych

Masaż tajski nazywany jest przez niektórych “jogą dla leniwych”. Nazwa ta jest stosowana nie bez powodu, ponieważ nasze ciało podczas wykonywania zabiegu otrzymuje takie same bodźce, jak przy treningu jogi, tylko nie musimy specjalnie wysilać się, aby uzyskać efekt rozciągnięcia i elastyczności mięśni. Osoba masowana jest co prawda bierna w trakcie masażu, jednak przyjmuje wiele różnych pozycji, w których ciało reaguje w różny sposób, z różną siłą oraz intensywnością. Masażystka naciska odpowiednie punkty na ciele, co powoduje ich rozluźnienie oraz relaks dla wielu konkretnych partii mięśniowych, które do tej pory nie zaznały ukojenia. Uciski muszą być wykonane rytmicznie, ponieważ pozwala to na ukojenie i wyciszenie organizmu.

Jak przebiega masaż tajski?

Masaż tajski wykonywany jest w ubraniu, które otrzymujemy od masażystki. Jest to specjalnie przystosowany do masażu strój, który pozwala czuć się komfortowo osobie poddającej się zabiegowi, a masażystce pozwala na bezpośredni kontakt ze skórą masowanego. Podczas zabiegu leżymy na materacu i przez cały czas zajmuje się nami kompleksowo jedna osoba. Masażystka używa do wykonania zabiegu palców, dłoni, łokci oraz stóp, dlatego siła jakiej używa może być zróżnicowana w zależności od stopnia napięcia mięśniowego. Dzięki użyciu większej siły, np. łokci osoba poddana zabiegowi odczuwa odprężenie i opuszczające ją zmęczenie.

Klient podczas masażu przyjmuje różne pozycje: leżenie przodem, tyłem, bokiem, siedzenie oraz postawa odwrócona. Ma to na celu udostępnienie masażystce tych części ciała, do których musi dostać się w celu rozmasowania napiętych stref oraz punktów spustowych. w zależności od opcji masażu, jaką wybierzemy może ona trwać nawet dwie godziny, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość.

 

Jakie daje korzyści?

Masaż tajski przywraca życiową energię, która daje siły witalne i chęci do życia. Warto skorzystać z niego szczególnie wtedy, kiedy na co dzień otacza nas dużo bodźców czy bardzo dużo pracujemy. Jest to świetne rozwiązanie dla osób przepracowanych i pozbawionych energii oraz bardzo zmęczonych, zestresowanych i pospinanych.

Jeżeli wykonujemy na co dzień pracę stojącą lub fizyczną również warto poddać się zabiegowi masażu tajskiego, który skutecznie nas rozluźni i pozwoli cieszyć się lekkimi i elastycznymi mięśniami. Przeciwwskazaniem do wykonywania takiego zabiegu jest przede wszystkim ciąża, która nie pozwala na dogłębne wykonanie masażu oraz odpowiednie uciskanie osoby masowanej i używanie dużej siły. Również osoby borykające się z ciężkimi i przewlekłymi stanami zapalnymi nie powinny korzystać z tego rodzaju zabiegów. dużym przeciwwskazaniem są także choroby nowotworowe.

Dodaj komentarz