Jak przejawia się wytrwałość u mężczyzn?

Jak przejawia się wytrwałość u mężczyzn?

Przed rozpoczęciem jakichkolwiek rozważań na temat wytrwałości, muszę na początek zdefiniować tą cechę na swój sposób i przedstawić w jakim głównie kontekście będę się nią zajmował. Wytrwałość na temat której chcę pisać, rozumiem jako męską siłę i motywację do utrzymywania świadomej i niewzruszonej postawy. Uważam, że jest to cecha o której współcześnie wielu nas, mężczyzn, niestety zapomina bądź nie zdaje sobie sprawy jak niezwykle jest ona cenna i potrzebna. Rozumiem ją również jako wewnętrzny spokój, który dzięki odpowiedniej praktyce, przestaje być tak bardzo zależny od czynników zewnętrznych. Wytrwałość ma sens bowiem tylko wtedy, gdy decyzja lub działanie za którym twardo stoi, zostało podjęte całkowicie świadomie. W innym przypadku może ono bowiem być działaniem nieszczerym lub po prostu egoistycznym.

Wytrwałość jest dla mnie cechą istotną szczególnie w kontekście relacji damsko-męskich. Jest równie ważna już na samym początku interakcji z kobietą, jak i też w poważnym, długoletnim związku. Jej brak oznacza bowiem rezygnację, zazwyczaj równoznaczną z zamknięciem się i oddzieleniem od prawdziwego głosu serca. Jak zatem przejawia się jej brak podczas poznawania kobiety? Zanim zajmiemy się tym, postaram się wcześniej opisać szczególne znaczenie wytrwałości w świecie, w którym obecnie żyjemy.

Zamarznięte serca

Otwarcie kobiecego serca bardzo często wymaga owej wytrwałości. Czasy, w których dane jest nam obecnie funkcjonować spowodowały, że wytrwałość ta jest jeszcze bardziej potrzebna, a wręcz konieczna. Dlaczego tak uważam? Współczesny świat spowodował, że bardzo wiele kobiet przez większość swojego życia pozostaje zamkniętych. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest bardzo wiele, a za przykład można podać chociażby coraz istotniejsze dla kobiet rozwijanie własnej kariery i koncentrowanie swojego życia głównie na niej. Powoduje to, że takie kobiety oddzielają się bardzo często od swojego serca, od tego co jest naturalnie dla nich ważne – oddzielają się od potrzeby bycia kochanymi. Można to zauważyć szczególnie u kobiet, które w dzieciństwie czy po prostu przeszłości, z powodu jakiś negatywnych wydarzeń utraciły wiarę w miłość i szczerość prawdziwych uczuć. Ich serca „zamarzły”, bo kariera tłumi pragnienie dawania i otrzymywania miłości.

Oczywiście jest to również wina wielu współczesnych mężczyzn, którzy w przeciwieństwie do kobiet utracili swoją siłę i pasję zdobywania, zamieniając się w „miękkich” facetów.

Efekt jest taki, że współczesny świat jest przepełniony „zimnymi” kobietami i „ciepłymi” mężczyznami. Oba gatunki odstraszają siebie, ponieważ ich serca nie znajdują w płci przeciwnej tego, czego naprawdę szukają.

Moim zdaniem jedynym sposobem zaprzestania tej sytuacji, jest rozwijanie w mężczyznach siły i wytrwałości do otwierania zamarzniętych często, kobiecych serc. Dzięki temu bowiem każdy dostanie to, czego naprawdę potrzebuje. Mężczyźni będą mieć promieniujące miłością i otwartością kobiety, które będą wspierane przez silnych wewnętrznie, wytrwałych i świadomych swojej roli mężczyzn. Czy to nie brzmi pięknie? W tym celu powstał zresztą właśnie Ruch Odrodzenia Męskości, do którego zapraszam każdego, pragnącego rozwijać swoją prawdziwą naturę, faceta.

Pierwszy kontakt

Wytrwałość jest potrzebna mężczyźnie już podczas pierwszego kontaktu z kobietą. Wielu z nas, widząc negatywną lub neutralną reakcję kobiety, od razu rezygnuje i stwierdza, że z pewnością nie ma u niej szans i powinien odpuścić. Wielu facetów decyduje się na zbliżenie do kobiety która mu się podoba tylko wtedy, gdy dostrzegą, że prawdopodobieństwo powodzenia jest bardzo duże, np. kiedy kobieta wcześniej się do nich uśmiechnie. W innych przypadkach najczęściej rezygnują, zanim jeszcze tak naprawdę „staną do walki”.

Mój dobry znajomy, który zajmuje się tematyką uwodzenia, opowiadał mi ostatnio, że jednego wieczoru musiał podejść do jednej kobiety aż siedem razy, aby w końcu ona pozytywnie na niego zareagowała. Podobała mu się, więc po prostu był wytrwały. Ten przykład świetnie pokazuje, jak bardzo zamarznięte potrafią być czasami kobiece serca. Szczerze polecam Ci lekturę bloga tego znajomego, który jako jedna z nielicznych osób w naszym kraju, ma do tematyki uwodzenia bardzo zdrowe podejście.

Jeżeli kobieta na samym początku rozmowy odrzuca Cię bądź reaguje negatywnie, to w zdecydowanej większości przypadków nie jest to Twoja wina, lecz wielu innych, niezależnych od Ciebie czynników zewnętrznych. Nie myśl jednak, że chodzi tutaj o narzucanie się kobiecie. Traktuj to w ten sposób, że Ty po prostu pragniesz jej pomóc w otwarciu się na doświadczenie Twojego zachwytu nad jej urodą, a być może nawet całą osobą (jeżeli już ją znasz). Początkowo może być za to zła, ale jeżeli będziesz wytrwały, świadomy i szczery, jej serce musi w końcu zrobić się cieplejsze. Jest to naturalny stan każdego, kobiecego serca i każda z nich pragnie do niego wracać.

Wytrwałość w związku

A jak ma się wytrwałość w kontekście długotrwałych relacji? Twoja kobieta będzie jej wymagać od Ciebie zawsze, gdy będzie miała gorszy dzień, przepełniony rezygnacją i negatywnymi emocjami. Kiedy kobieta ma takie dni, bardzo łatwo o zrodzenie się jakieś kłótni bądź konfliktu. Twoja wytrwałość jest potrzebna do tego, aby nad tą kłótnią wtedy zapanować. Kobieta niekiedy nawet nieświadomie będzie starała się Ciebie złamać i testować, czy przetrwasz nadchodzącą burzę. Nie miej jej tego za złe, bo ona robi to tylko po to, aby poczuć Twoją męską siłę i wytrwałość. Uwielbia czuć, że nawet jak powie pod wpływem emocji, że jesteś skończonym idiotą, to w żaden sposób nie wpłynie to na Twoją postawę i nie wyjdziesz trzaskając drzwiami. Uwielbia czuć, że może wyrzucić z siebie wszystko przed Tobą, a Ty bez problemu sobie z tym poradzisz.

Oczywiście ten artykuł jest tylko delikatnym draśnięciem całego tematu męskiej wytrwałości. Zwróciłem jednak w nim uwagę na kwestie, które moim zdaniem wprowadzone w życie sprawią, że ludzie będą bardziej zadowoleni ze swoich relacji z płcią przeciwną. Aby wpis nie był skierowany tylko i wyłącznie do mężczyzn, na koniec mała prośba do kobiet: kiedy my mężczyźni, będziemy pracować nad swoją świadomą wytrwałością, wy starajcie się być bardziej otwarte, aby wspaniały blask waszej urody promieniował i jeszcze bardziej motywował nas do działania.

Dodaj komentarz