Jak zdrowo zacząć nowy dzień? Nawyki, które warto wprowadzić do swojego życia

Jak zdrowo zacząć nowy dzień? Nawyki, które warto wprowadzić do swojego życia

Wielu osobom poranek kojarzy się niezbyt przyjemnie. Pobudka do pracy, szybka toaleta, brak śniadania, bo przecież zaraz powinniśmy być już w biurze czy też przed komputerem na spotkaniu online. Takie rozpoczynanie dnia na dłuższą metę nie jest niczym dobrym ani dla naszej psychiki, ani dla zdrowia fizycznego. Warto więc zadbać o to, aby rozpoczynać dzień w zdrowy sposób i tym samym poprawić sobie samopoczucie na cały nadchodzący dzień obowiązków. Oto nawyki, które warto wprowadzić w swoje życie, aby lepiej zacząć dzień.

Sen

Za to, jak będzie wyglądać nasz poranek, w dużej mierze odpowiada jakość naszego snu, no i oczywiście jego długość. Staraj się poprzedniego dnia położyć wystarczająco wcześnie, aby zapewnić sobie odpowiednią ilość snu, czyli przynajmniej 6-8 godzin. Jeśli więc musisz wstać o 6, to w ostateczności połóż się o północy. To, jak i ile śpimy, ma duże znaczenie w kontekście zdrowia, ponieważ często powtarzające się zarywanie nocy może powodować zmęczenie, stres i osłabienie organizmu. Zadbaj o higienę swojego snu, wywietrz pomieszczenie przed spaniem, odłóż na bok telefon na jakiś czas przed pójściem spać i zadbaj o wygodny materac i poduszkę.

Śniadanie

Nie bez powodu mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. To właśnie ono dodaje nam energii na najbliższe godziny po wstaniu. Warto więc zadbać o to, aby rano zjeść coś pożywnego, szczególnie jeśli wiesz, że później nie będziesz już mieć na to zbyt wiele czasu. Wybieraj produkty, które sycą na długi czas, mogą to być płatki owsiane, ciemne pieczywo czy też kasze. Możesz też zabrać ze sobą na później jakiś owoc i dawkę białka w postaci jogurtu lub serka wiejskiego. Po śniadaniu możesz zaparzyć sobie kawę lub herbatę, dobrym pomysłem będzie też napar z ziół.

Aktywność fizyczna

Niestety nie każdy ma wystarczająco dużo czasu na to, aby pozwolić sobie na aktywność fizyczną z rana. Jeśli jednak pracujesz w domu lub zaczynasz pracę w późniejszych godzinach, to warto wdrożyć rytuał polegający na porannej jodze, spacerze, bieganiu itp. Ruch jest bardzo ważny dla naszego zdrowia i trzeba pamiętać o tym, aby regularnie go sobie dostarczać. Dbając o formę, możesz nie tylko lepiej wyglądać, ale także uniknąć chorób takich jak cukrzyca czy otyłość.

Zdrowy poranek powinien więc uwzględniać, choć małą dawkę ruchu i może to być dowolna aktywność, która sprawia Ci przyjemność. Dla jednych będzie to bieganie, a dla innych dłuższy spacer z psem – w tej kwestii panuje duża dowolność, ponieważ liczy się sam fakt podjęcia aktywności, która jest zdrowa i dodatkowo może pobudzić lepiej niż kawa.

Artykuł powstał w współpracy z portalem: https://kamagrasklep.com/

Dodaj komentarz