Jakich języków obcych warto uczyć się w 2019 roku?

Jakich języków obcych warto uczyć się w 2019 roku?

O ile język angielski jest jednym z najpowszechniejszych języków na świecie, o tyle nie jest już tak bardzo porządny jak w latach ubiegłych. Ku ogromnemu zdziwieniu Polaków, niezwykłą popularnością cieszą się języki skandynawskie i nie tylko! Co więcej, znajomość niecieszących się dotąd tak wielką sławą języków jest niemalże gwarantem osiągnięcia ogromnego sukcesu zawodowego w licznych dziedzinach. Zatem w jakie języki obce warto inwestować swój czas w ciągu 2019 roku?

Jakie języki są najbardziej pożądane na rynku pracy w 2019 roku?

Ostatnie nabory na studia przeprowadzone w 2018 roku wykazały niezwykłą tendencję. Otóż ogromnym zainteresowaniem poza nowoczesną technologią i odnawialnymi źródłami energii, cieszyły się dotąd rzadko wybierane studia językowe. Najpopularniejsze w rankingu okazały się studia związane z językami skandynawskimi, czyli mówiąc fachowo, języki północnogermańskie. A wśród nich oczywiście filologia norweska, filologia szwedzka czy też filologia skandynawska. Co ciekawe, zaraz za nimi znalazły się języki arabskie oraz azjatyckie. Taka tendencja podyktowana jest nie tyle trendami, co ogromnymi możliwościami zawodowymi, które ujawniają się zaraz po ukończeniu takich studiów językowych. Obecny rynek pracy jest niezwykle przyjazny dla absolwentów języków obcych z kategorii języków skandynawskich, arabskich oraz azjatyckich. Powodem tego jest przede wszystkim duże zapotrzebowanie na umiejętności językowe, a oferowane posady i wynagrodzenia w wielu przypadkach są naprawdę imponujące!

W jakich zawodach przydadzą się wymienione języki obce?

Ze względu na ciągłą globalizację oraz niepohamowany rozwój handlu elektronicznego, takie języki obce przydadzą się na wielu stanowiskach. Oprócz standardowej obsługi klienta, tłumaczenia tekstów czy też umów handlowych, osoby płynnie władające przynajmniej jednym z języków obcych mogą liczyć na znacznie ciekawsze stanowiska pracy. Bowiem coraz większe zapotrzebowanie na tego typu specjalistów pojawia się wśród najatrakcyjniejszych posad, poczynając od sektora urzędowego, aż po bankowość. To zaś powoduje, że Polacy mieszkający za granicą coraz chętniej wracają do kraju, aby objąć jedno z dobrych stanowisk zawodowych. Niemniej duże szanse przebicia mają również obecni studenci, ponieważ polska gospodarka międzynarodowa cały czas jest w trakcie rozwoju. Toteż w ciągu najbliższych lat języki skandynawskie, arabskie i azjatyckie będą umożliwiały znalezienie dobrze płatnej pracy. Oprócz tego, dodatkowe umiejętności językowe pozwalają na podejmowanie współpracy z zagranicznymi firmami w Polsce, co wiąże się z równie atrakcyjnymi stawkami.

Dodaj komentarz