Kupno czy wynajem podnośnika koszowego – co wybrać?

Kupno czy wynajem podnośnika koszowego – co wybrać?

Podnośniki koszowe to nowoczesne maszyny, które można spotkać na bardzo wielu pracach budowy (a także w licznych innych miejscach). Wykorzystuje się je przede wszystkim do wygodnej i bezpiecznej pracy na wysokości. Jak wskazuje sama ich nazwa, podnoszą one osoby znajdujące się w tytułowych koszach na odpowiednią wysokość.

Rzeczone kosze są przyczepione do ramienia hydraulicznego, za pomocą którego następuje unoszenie. Dają one znacznie większą stabilność, a także przestrzeń do poruszania się i pracy niż bardziej tradycyjne metody pracy na wysokościach, takie jak praca na rusztowaniu czy drabinie (które dodatkowo są znacznie bardziej niebezpieczne i stresujące dla pracownika). Z tych wszystkich względów możemy uznać, że potrzebujemy w swojej firmie właśnie takiej maszyny. Pojawia się jednak pytanie – co lepiej zrobić, kupić ją czy wypożyczyć?

Wypożyczenie podnośnika koszowego – najlepsza opcja

Każdy, kto miał okazję kupować specjalistyczne maszyny budowlane, z pewnością przyzna, że nie należą one do tanich. Potrafią one kosztować nawet setki tysięcy złotych, a nie każde przedsiębiorstwo jest gotowe na taką inwestycję. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że proces ich “zwracania się” może zająć długie lata.

W związku z tym mniejsze firmy muszą korzystać z tańszych rozwiązań, takie jak wspomniane wcześniej tradycyjne alternatywy. Czy jednak rzeczywiście to jedyne rozwiązanie? Na szczęście nie, ponieważ nic nie stoi na przeszkodzie, aby podnośnik koszowy wypożyczyć – taka opcja jest dostępna na przykład pod adresem http://rent-expert.pl/. Zazwyczaj warunki wypożyczenia są stosunkowo elastyczne, co oznacza, że możemy wejść w posiadanie podnośnika tylko na krótki okres (może to być użyteczne, jeśli praca na wysokości stanowi tylko małą część całego projektu), ale też wynająć go na dłużej.

Wynajem jest korzystny także dla dużych firm

Powyżej skupiliśmy się na tym, że małe przedsiębiorstwa mogą nie dysponować kapitałem na zakup podnośnika (a często nie są one także zainteresowane kredytami czy innymi tego typu zewnętrznymi formami finansowania). Warto jednak wiedzieć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby z wynajmu podnośników skorzystała także duża firma. Wręcz przeciwnie, dla niej również może się to okazać korzystne.

Samo posiadanie wystarczających środków nie oznacza, że zakup danej maszyny będzie opłacalny. Jeśli będziemy korzystać z niej stosunkowo rzadko i przez większość czasu będzie ona po prostu nieużywana, tracąc przy tym ciągle na wartości, na dłuższą metę sporo możemy na takiej inwestycji stracić. Lepiej więc wynajmować podnośnik, a posiadane środki zainwestować w coś innego, co zagwarantowałoby szybszy zwrot.

Dodaj komentarz