Leasing pracowników z Ukrainy – kiedy z niego skorzystać? 

Leasing pracowników z Ukrainy – kiedy z niego skorzystać? 

Leasing pracowniczy polega na czasowym wypożyczeniu pracowników z pomocą agencji pracy. Jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, szczególnie w takich branżach, jak budowlanka, przemysł, a także biznesy sezonowe. Dlaczego? Rynek pracy prężnie się rozwija, jednak nie zawsze jest kolorowo po stronie pracodawców. Zatrudnienie pracownika na umowę o pracę, czy nawet zlecenie niesie za sobą wysokie koszty. Dlatego pracodawcy szukają nowych rozwiązań, które pozwolą im na zaoszczędzenie pieniędzy. Zobacz, kiedy warto skorzystać z leasingu pracowników. 

Leasing pracowników z Ukrainy – na czym polega? 

Leasing pracowników z Ukrainy polega na wypożyczeniu pracowników z pomocą Agencji Pracy, takiej jak Flambir. Agencja specjalizuje się w poszukiwaniu pracowników ze Wschodu. Zapewnia im legalny pobyt oraz wszelkie niezbędne do pracy dokumenty. Dzięki temu Ty, jako pracodawca, nie musisz się przejmować formalnościami. Co ważne, pracowników z pomocą agencji można wypożyczyć na określony czas. Jest to więc świetne rozwiązanie dla biznesów sezonowych, a także takich, które charakteryzują się zadaniowym trybem pracy. Leasing pracowniczy jest więc sposobem na to, by pracodawca mógł zaspokoić swoje potrzeby kadrowe, jednocześnie bez wiązania się z pracownikiem długą umową. 

Jakie zalety ma leasing pracowniczy? 

Możliwość skorzystania z leasingu pracowniczego jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracodawcy, jak i agencji pracy. Skupmy się najpierw na tym, co zyskuje pracodawca, decydując się na takie rozwiązanie. Przede wszystkim jest to oszczędność, czasu i pieniędzy. Zatrudnienie pracownika wiąże się nie tylko z ogromem formalności, które musimy wypełnić, ale także z procesem rekrutacji i poszukiwań. Decydując się na leasing pracowników, zyskujemy już gotowych do pracy ludzi. Wszelkie kwestie związane zarówno z rekrutacją, jak i dokumentacją, przejmuje na siebie agencja pracy. W efekcie pracodawca może skierować swoją energię w inne sektory związane z rozwojem firmy. 

Agencja pracy zajmuje się zapewnieniem legalnego pobytu pracowników ze Wschodu, a także dopełnieniem formalności związanych z pozwoleniem na pracę, w tym umowę zatrudnienia itp. Co więcej, pracodawca nie musi zajmować się ustalaniem grafików oraz wypłatami. Te obowiązki również przejmuje na siebie agencja pracy. Jak więc widzisz, jest to niezwykle korzystne rozwiązanie. Ponadto możesz zaoszczędzić na kosztach, które się wiążą z zatrudnieniem pracownika na stałe. Prowizja, którą pobiera agencja, jest tańszym rozwiązaniem, co ważne bezpiecznym i praktycznym.

Dodaj komentarz