Mentoring, Coaching i pomoc psychologa

Mentoring, Coaching i pomoc psychologa

Dobrej jakości pomoc psychologiczna chociaż wydaje się, że niezbędna nadal dziś jest bardzo trudno dostępna. Dziś chyba najbardziej potrzeba profesjonalizmu i dawania klientom efektów. Świat biegnie do przodu i tak naprawdę nikt nie ma ani czasu ani ochoty chodzić dwa lata na psychoterapię. Dziś każdy chce szybkich efektów. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom w DSMaster pomoc psychologiczna ma formę terapii krótkoterminowej.

Zakładam, że do 10 sesji powinno Ci się poprawić i interesuję mnie tutaj przede wszystkim rozwiązanie Twojego problemu. Jeżeli chodzi o moje autorskie szkolenia, odbywają się one głównie w weekendy i te dwa dni mają dać Ci wiedzę i narzędzia do zmiany Twojego życia na lepsze w dziedzinie nad która pracujesz. Jedynie Trening KORT, który jest najpotężniejszym treningiem z dostępnych w ofercie odbywa się w dwa weekendy, jest to jednak konieczny, gdyż na tym treningu zmieniamy cały światopogląd dążąc do przebudzenia świadomości.

Coaching pomaga osiągać życiowe cele

Coaching odbywa się oczywiście metodą GROW jednak dodatkowo podrasowany jest narzędziami wyjętymi z psychoterapii takimi jak parafraza, odzwierciedlenie czy dostrojenie. Wszystko po to, by klient uzyskiwał jak najszybciej efekty, których oczekuje. To jest absolutna nowość, gdyż tylko najlepsi psychoterapeuci w Polsce korzystają z najlepszych i najskuteczniejszych narzędzi, dlatego rzadko się zdarza, by którykolwiek coach korzystał z tych narzędzi. Jako, że wywodzę się za szkoły psychoterapeutycznej w swojej pracy korzystam z narzędzi znanych tylko wąskiemu gronu specjalistów.

Daje mi to ogromny komfort pracy, gdyż podczas sesji nie muszę się martwić co robić, gdy klientowi otworzą się podczas sesji skrypty, których nie chciałem nawet dotykać. Mam narzędzia, by zamknąć sesję nie robiąc krzywdy klientowi i ni zostawiać go z pootwieranymi mechanizmami obronnymi. Kierując się dobrem klienta i etyka zawodową ukończyłem wiele kursów, które uczyniły ze mnie profesjonalistę, który daje klientowi realne rezultaty.

Mentoring pomaga Ci zdobyć mądrość życiową

Można powiedzieć, że dość późno, bo po trzydziestce wchodzę na rynek, jednocześnie chcąc robić wysokiej klasy mentoring musiałem nabyć niezbędnego doświadczenia, które zweryfikuje teorię i odnajdzie najlepsze metody i systemy. To, co nie działa odrzuciłem zostały tylko te techniki, które dają szybki i widoczny efekt. Rozwój duchowy pomógł zweryfikować niektóre nieaktualne poglądy na świat, które wciąż są promowane przez ludzi, którzy zachwyceni umysłem uważają manipulację za szczyt rozwoju osobistego. To bardzo ograniczone myślenie. W życiu człowiek jest poddawany siła i procesom, które jest w stanie zrozumieć tylko doświadczony mentor.

Taki mentor może szkolić uczniów i czynić z nich najwyżej jakości specjalistów. Uczniowie szkolący się mentora rozumieją jakim proces asa podawania oni i inni ludzie. Jako, że jestem specjalista od procesu grupowego trenuję ludzi w oparciu o ten proces i siły, które objawiają się w każdej grupie. Dodatkowo podobnie jak Wilhelm Reich pracuje z ludźmi opierając się głównie na energii biologicznej, a wszelkie moje interwencje mają uwolnić naturalny przepływ tej energii. Obserwując to, co się dzieje na rynku pomocy psychologicznej obserwuję z niepokojem, że mało specjalistów pracuje opierając swoja pracę o naturalną energię, która przepływa zarówno w człowieku jak i grupie ludzi. Wydaje mi się, iż bardzo trudno się pracuje, gdy musimy brać pod uwagę to czego nie widać. Z uwagi na to wielu specjalistów idzie na łatwiznę i stosuje interwencje, które ludziom dają niewielkie efekty. DSMaster schodzi do rdzenia, interesuje nas praca na głębokim poziomie.

Dodaj komentarz