Przenośny aparat EKG – kiedy się przydaje? 

Przenośny aparat EKG – kiedy się przydaje? 

Problemów z sercem nie można lekceważyć. Choć niektóre przypadki zaburzeń nie dają silnych objawów (lub nawet nie są widoczne), to zaniedbanie stanu zdrowia może doprowadzić nawet do zagrożenia życia. Jak monitorować sprawność pracy serca? Pomoże Ci w tym przenośny aparat EKG. Zobacz, kiedy takie urządzenie może się przydać. 

Czym jest EKG? 

Jeszcze do niedawna EKG było możliwe do wykonania tylko w gabinecie lekarskim. Jednak postęp technologiczny sprawił, że obecnie badania można robić samodzielnie w domu z pomocą urządzenia, takiego jak https://arytmiaserca.pl/produkt/kardia-mobile-6l/. Na czym polega EKG? 

Elektrokardiografia, czyli w skrócie EKG, to pomiar akcji serca. Badanie to jest bezbolesne i nieinwazyjne. Przeprowadza się je za pomocą aparatu podłączonego do elektrod, które umieszcza się na klatce piersiowej i kończynach pacjenta. Elektrody rejestrują pracę mięśnia sercowego z powierzchni klatki piersiowej. Opierają się na różnicy napięć, które występują pomiędzy nimi w momencie pełnego cyklu pracy serca. Dzięki temu EKG daje pełny obraz pracy serca. Badania te pomagają wykryć problemy z sercem. Co ważne, powinny być regularnie wykonywane u osób ze stwierdzonymi wadami, chorobami serca oraz u pacjentów w trakcie leczenia lub rehabilitacji. Regularne badania EKG zalecane są także osobom starszym i narażonym na stres. 

Kiedy przydaje się przenośny aparat EKG? 

Do niedawna badanie EKG mogło być przeprowadzone wyłącznie w punktach opieki medycznej pod okiem wykwalifikowanego personelu. Dziś jednak możesz zaopatrzyć się w urządzenie do kontrolowania pracy serca, które nie jest większe od karty kredytowej. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli Ci na bieżąco kontrolować pracę mięśnia sercowego. Dzięki takiemu urządzeniu, jak Kardia Mobile 6L, opieka nad pacjentem kardiologicznym i samokontrola pracy serca stała się zdecydowanie prostsza i wygodniejsza. 

Co więcej, przenośny aparat EKG łączy się z darmową aplikacją na telefon lub tablet. W niej znajdziemy wyniki badania. Uzyskany wynik możemy łatwo zapisać lub też nawet wysłać do lekarza w celu dalszej analizy. Jak działa takie przenośne urządzenie? Przede wszystkim nie musisz podłączać żadnych elektrod do klatki piersiowej czy kończyn. Kardia Mobile 6 odczytuje fale EKG z palców. Co ważne, urządzenie wykazuje wysoki stopień dokładności, także w badaniach porównywanych ze skomplikowanym 12.  kanałowym aparatem EKG. Dzięki przenośnemu aparatowi EKG możesz w prosty sposób na bieżąco kontrolować stan pracy serca. 

Dodaj komentarz