Jak dbać o skórę twarzy, by była promienna?

Jak dbać o skórę twarzy, by była promienna?

Odpowiedzi na pytanie o to, jak dbać o skórę twarzy może poszukiwać naprawdę sporo osób, zwłaszcza przedstawicielek płci pięknej. Warto byłoby zatem poznać najważniejsze zasady, którymi należy kierować się w pielęgnacji swojej cery. Dzięki temu, będzie można cieszyć się jej promiennym i zdrowym wyglądem. 

Oczyszczanie to podstawa 

To, jak dbać o skórę, będzie zależne w pewnym stopniu od jej typu i problemów, z jakimi aktualnie się zmaga. Niemniej jednak, istnieją pewne uniwersalne zasady, których należy przestrzegać bez względu na to, z jakim rodzajem cery ma się do czynienia. Mowa tu na przykład o jej oczyszczaniu. Istotną rolę odgrywa nie tylko oczyszczanie wieczorne, ale również poranne. O poranku, co do zasady, należy jednak używać lżejszych kosmetyków, które będą także nawilżać cerę. Może być to na przykład pianka myjąca bądź mleczko. Wieczorem, zwłaszcza jeśli ma się na twarzy makijaż, należy oczyścić skórę płynem micelarnym bądź olejkiem. Dopiero potem trzeba przystąpić do drugiego etapu, czyli do mycia twarzy żelem i wodą, najlepiej letnią. Dzięki systematycznemu oczyszczaniu, na skórze nie będą pojawiać się nowe niedoskonałości. 

Dostosuj kosmetyki nawilżające do rodzaju cery 

Każdy, bez względu na rodzaj cery, musi mieć na uwadze stosowanie odpowiednich kosmetyków nawilżających. Mogą być to zarówno kremy, jak i sera pielęgnacyjne. Niezmiernie ważne jest to, aby ich rodzaj i działanie było dostosowane do aktualnych potrzeb cery. Wydaje się zatem, że w przypadku skóry tłustej, zasadne będzie używanie kremu o właściwościach matujących. Cera wrażliwa i zaczerwieniona będzie zaś potrzebowała kremu nawilżającego o działaniu kojącym i ochronnym. Jeśli chodzi zaś o pielęgnację cery suchej, w tym przypadku sprawdzą się dwa typy kosmetyków nawilżających, aplikowane jeden po drugim. Mowa tu o serum oraz o kremie. Pierwszym etapem będzie rzecz jasna aplikacja serum, natomiast drugim kremu. 

Nie zapomnij o peelingach i maseczkach

Aby pielęgnacja cery była skuteczna i spójna, nie wolno zapominać o złuszczaniu martwego naskórka. W przeciwnym bowiem razie, może dojść do szybkiego pojawienia się niedoskonałości i przebarwień. Wydaje się zatem, że najlepszym wyborem będą peelingi ziarniste oraz w przypadku cery wrażliwej enzymatyczne. Najlepiej będzie stosować je od jednego do dwóch razy w tygodniu. Nie powinniśmy zapominać także o maseczkach o działaniu oczyszczającym. Wydaje się, że godne uwagi będą przede wszystkim te na bazie glinek. Na rynku kosmetycznym dostępnych jest wiele rodzajów glinek, dlatego każdy może dobrać dla siebie taką, jaka najlepiej zadziała na jego cerę. Cera wrażliwa i płytko unaczyniona pokocha glinkę różową oraz białą, natomiast skóra tłusta glinki czarną i zieloną.

Dodaj komentarz