Jak bezstresowo karmić dziecko poza domem?

Jak bezstresowo karmić dziecko poza domem?

Szczególnie dla młodych matek, które pierwszy raz mają do czynienia z macierzyństwem, karmienie dziecka poza domem może wiązać się z dużą ilością stresu i nerwów.

Nawet, jeśli za wszelką cenę będziemy chcieli takiego scenariusza uniknąć, w ciągu okresu karmienia piersią (który może potrwać nawet dwa lata) z pewnością nie raz się zdarzy, że dziecko będzie głodne, a nie będzie możliwości szybkiego powrotu do domu.

Możemy się w związku z tym zastanawiać: jak bezstresowo karmić dziecko poza domem? Odpowiedź jest wbrew pozorom stosunkowo prosta.

Warto zaopatrzyć się w specjalną bluzkę

Specjalne bluzki dla matek karmiących na pierwszy rzut oka nie różnią się niemal niczym od zwykłych, tradycyjnych bluzek, więc może nam się wydawać, że ich nie potrzebujemy. W rzeczywistości są one jednak niezwykle użytecznymi i przemyślanymi ubraniami.

Z reguły są one wyposażone w zamki po bokach, które po rozpięciu pozwalają na szybkie i wygodne, ale jednocześnie bardzo dyskretne nakarmienie dziecka, w tym również w miejscu publicznym.

Zamiast zamków może zostać zastosowana inna metoda, na przykład podwójna warstwa, którą można rozsunąć. Rozwiązań jest kilka, natomiast wszystkie polegają na tym, aby przez większość czasu bluzka wyglądała zupełnie normalnie i była komfortowa w noszeniu, a kiedy nadejdzie pora na karmienie, pozwoliła dziecku na łatwy dostęp do pokarmu bez konieczności zdejmowania jej czy całkowitego rozpinania.

Koniec ze stresem i nerwami

Taka bluzka pozwoli karmić dziecko bez zwracania na siebie zbędnej uwagi w miejscach publicznych. Przyda się to szczególnie tam, gdzie nie ma możliwości udania się do łazienki czy innego odosobnionego pomieszczenia.

Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby nosić tego typu ubrania także w domu, gdzie również przyda się wygoda i łatwość karmienia, które one dostarczają, ale nie da się ukryć, że są one podwójnie użyteczne w przypadku karmienia w miejscu publicznym.

Wśród bluzek dla karmiących matek występuje duża różnorodność, co oznacza, że każda osoba powinna być w stanie znaleźć coś dla siebie. Chodzi tutaj zarówno o krój i fason, jak i kolory oraz wzory. Produkowane są zarówno bardziej stonowane, tradycyjne bluzki, jak i takie z kolorowymi nadrukami czy zabawnymi napisami.

Warto zakupić koszulkę szytą w Polsce, aby nie tylko wspierać lokalne przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim także mieć pewność, że zakupiony produkt będzie wytrzymały i stworzony z wysokiej jakości materiałów, a nadruk nie spierze się po kilku czy kilkunastu praniach.

Dodaj komentarz