Największy kot świata – rasy dużych kotów

Największy kot świata – rasy dużych kotów

Te koty mogą osiągać naprawdę pokaźne rozmiary i mogą być większe nawet od niektórych psów. Oto 10 ras kotów domowych, które zaskakują swoją wielkością!

10. Koty perskie

Persy to koty, które kojarzone są przede wszystkim ze swoim długim i gęstym futrem. Warto także wskazać, że te rasy kotów osiągają większe rozmiary niż zwykłe dachowce. Pers z ogonem najczęściej ma do 60-80 cm i osiąga wagę od 2,5 do 6 kg.

9. Koty syberyjskie

Ta przepiękna rasa typu leśnego jest przystosowana do niekorzystnych warunków pogodowych. Koty syberyjskie także mają masywny kościec i długie i gęste futro oraz większe gabaryty niż pozostałe koty. Mogą osiągać nawet do 10 kg!

8. Koty ragdoll

Swoją nazwę koty ragdoll zawdzięczają temu, że kompletnie relaksują się w rękach człowieka i zwisają jak szmaciana lalka. Także są dość duże, ponieważ mogą osiągać do 10 kg i do 70 cm z ogonem.

7. Koty brytyjskie

Kot brytyjski to największy kot świata zaliczany do grupy krótkowłosej. Potrafi osiągnąć do 10 kg, a jego wysokość w kłębie to nawet 35-37 cm.

6. Koty norweskie leśne

Jeśli zobaczymy kota norweskiego leśnego, na pewno nie będzie to najmniejszy kot świata. Ta wspaniała rasa ukształtowana w Skandynawii jest podobna do kotów syberyjskich i ma długie, gęste futro, które dodatkowo zwiększa gabaryty zwierzęcia. Waga kota norweskiego leśnego może dochodzić do 10 kg.

5. Koty Chausie

To rasa kotów, która powstała jako krzyżówka kota dzikiego i domowego w Azji. Koty Chausie są spokrewnione ze żbikami i są znacznie większe niż dachowce. Potrafią osiągać aż do 100 cm długości z ogonem i ważyć od 10 do 18 kg.

4. Koty Maine Coon

Ta popularna rasa kotów domowych to także jedna z największych ras na świecie. Koty te mają duże gabaryty i długą i gęstą sierść, która dodatkowo nadaje im objętości. Według księgi rekordów Guinnessa najdłuższy kot Maine Coon miał aż 123 cm! Waga kotów tej właśnie rasy to przeciętnie o 4 do 10 kg.

3. Koty bengalskie

Te rzadko spotykane, ale bardzo cenne koty powstały jako krzyżówka kota domowego z kotem bengalskim. Warto jednak wskazać, że chociaż mogą one dochodzić do 100 cm długości i 8 kg wagi, to jednak mają w sobie więcej z kanapowca niż z drapieżnika. Tym, co wyróżnia kota bengalskiego, jest przede wszystkim niezwykły rysunek sierści z rozetkami i cętkami, a także dłuższe kończyny niż u przeciętnego kota.

2. Koty Savannah

To następna krzyżówka kota, który wyróżnia się swoimi nieprzeciętnymi wymiarami. Koty typu Savannah wywodzą się z Afryki. Uznawane są obecnie za drogą rasę, co wynika także z faktu, że ich hodowla nie jest jeszcze tak popularna. Koty Savannah mogą osiągać długość ciała z ogonem nawet powyżej 100 cm i mogą ważyć do 12 kg.

1. Koty Ashera

Ashera to największy kot świata – długość ciała tego właśnie kota może osiągać nawet do 120 cm, a jego waga to od 10 do 15 kg. Ashera to rasa kotów, która powstała jako skrzyżowanie kota domowego wraz z serwalem i lampartem. Także za kota tej rasy musimy słono zapłacić, ponieważ jest bardzo rzadka.

Dodaj komentarz