Co robić, kiedy firma odbierająca śmieci nie chce czegoś zabrać?

Co robić, kiedy firma odbierająca śmieci nie chce czegoś zabrać?

Każdy płaci co miesiąc za odbiór standardowych odpadów: szkła, plastiku, odpadów zmieszanych. Zazwyczaj wyrzucamy do takich śmietników butelki, puszki, opakowania po jedzeniu, resztki posiłków i inne stosunkowo lekkie, niewielkich rozmiarów śmieci. Problem pojawia się, kiedy chcemy wyrzucić coś cięższego (na przykład gruz czy dachówki) lub większego (meble, sprzęty AGD). Wtedy też firma, która z reguły odbiera od nas śmieci może odmówić ich transportu. Co powinniśmy w takiej sytuacji zrobić?

Rozważ skorzystanie z innej firmy do wywozu odpadów

Jest bardzo prawdopodobne, że świadczona nam usługa wywozu śmieci po prostu nie obejmuje przedmiotów wielkogabarytowych. Wobec tego niezbędne będzie skontaktowanie się z inną tego typu firmą.

W ramach usługi wywozu śmieci http://www.gratoman.pl/wywoz-smieci-bydgoszcz/ możemy liczyć na:

  • wycenę
  • zapakowanie i załadowanie śmieci
  • transport odpadów
  • utylizację.

 

W takim wypadku zapłacimy nie stałą comiesięczną opłatę, a jednorazowo poniesiemy koszt związany z odebraniem określonej ilości śmieci. Co ważne, ostateczna suma do zapłacenia będzie zależna tylko od tego, ile śmieci (i jakiej wielkości) oddaliśmy do wywiezienia. Nie działa tu zasada taka, jak w przypadku kontenerów, że płacimy za całość, niezależnie od tego, ile rzeczywiście wykorzystamy.

Przykładem przedmiotów, których możemy się w ten sposób pozbyć, są:

  • ławy, kredensy
  • fotele, kanapy
  • komputery, monitory
  • beton, żwir.

 

Zamów kontener na śmieci

Kontenery na śmieci mają to do siebie, że, jak już wspomniano, nawet jeśli nie wypełnimy ich w całości, i tak płacimy dokładnie taką samą cenę. Nie oznacza to jednak, że nie są one opłacalnym rozwiązaniem. Przydadzą się szczególnie wtedy, kiedy niezbędny nam jest wywóz bardzo ciężkich przedmiotów (na przykład gruzu lub betonu), a do tego jesteśmy w stanie precyzyjnie wyliczyć, jaka objętość kontenera będzie najlepsza.

Kontenery występują w bardzo różnorodnych rozmiarach, od stosunkowo małych, po bardzo duże, a więc każdy powinien być w stanie znaleźć taki, który będzie najlepiej odpowiadał jego potrzebom.

Jak widać, nawet jeśli odmówiono nam wywozu określonego przedmiotu bądź przedmiotów, nie oznacza to od razu, że powinniśmy to zostawić, aby zalegało w naszym domu, piwnicy bądź garażu. Warto rozważyć za i przeciw rozwiązań takich, jak wynajęcie kontenera lub auta, a także upewnić się, że regulamin świadczonych nam usług nie obejmuje rzeczy, których aktualnie musimy się pozbyć. Jeśli przedmioty są stosunkowo małe, nic nie stoi także na przeszkodzie, aby samemu zawieźć je na wysypisko śmieci. Nawet jeśli jednak nie będzie to możliwe, nie ma powodu do obaw – wywóz śmieci http://www.gratoman.pl/wywoz-smieci-bydgoszcz/ wielkogabarytowych nie jest tak drogi, jak można by się obawiać.

Dodaj komentarz