Sumatra okiem turystów – co warto tam zobaczyć?

Sumatra okiem turystów – co warto tam zobaczyć?

Planujesz wycieczkę do Indonezji a konkretnie na malowniczą Sumatrę? Ta wyspa ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji, które z pewnością Ci się spodobają. Sprawdź, co warto zobaczyć, będąc w tamtejszych stronach.

Wulkany

Na Sumatrze znajduje się ponad 20 wulkanów, a na większość z nich można wejść bez specjalnego przygotowania i dużej kondycji. To niewątpliwie jedna z największych atrakcji w tamtejszych stronach i wiele ludzi przyjeżdża tam właśnie po to, aby udać się na trekking po wulkanach. Zdobycie szczytu jest bardzo emocjonującym wydarzeniem, którego musi doświadczyć każdy turysta. Największy wulkan na Sumatrze i w całej Indonezji mierzy aż 3805 metrów i nazywa się Gunung Kerinci. Nie brakuje tam jednak łatwiejszych do zdobycia i nieco niższych szczytów takich jak np. Gunung Sinabung.

Parki Narodowe

Indonezja pełna jest dzikich dżungli, które są miejscem do życia dla milionów zwierząt i niezwykłych gatunków roślin. Sumatra ma do zaoferowania jedne z najpiękniejszych Parków Narodowych, w których można spotkać, chociażby orangutany i słonie. Niektóre obszary parków są także zamieszkiwane przez lokalne plemiona, które są bardzo przyjaźnie nastawione do turystów. Można dzięki nim poczuć klimat Indonezji i zobaczyć na własne oczy tradycyjne obrzędy i rytuały. Spacer po parkach Sumatry musi znaleźć się na Twojej listy rzeczy do zrobienia podczas podróży po Indonezji.

Bajkowe plaże

Sumatra ma też wiele do zaoferowania osobom, które stawiają na leniwy wypoczynek na plaży. Jest tam bowiem wiele plaż i wysepek, które oczarowałyby swoim wyglądem nie jedną osobę. Na Sumatrze można znaleźć mnóstwo miejsc, w których można popływać z kolorowymi rybkami, nurkować z żółwiami lub serfować. Niektóre plaże są mniej, a niektóre bardziej oblegane przez turystów. Jeśli zależy Wam na tych pierwszych, to warto oddalić się od turystycznych kurortów i poszukać czegoś na własną rękę.

Jezioro Toba

To wulkaniczne jezioro, które powstało ponad 70 000 lat temu w wyniku wybuchu superwulkanu. Jezioro Toba ma aż 100 km długości i 30 km szerokości co z pewnością zrobi wrażenie na każdym, kto będzie miał okazję zobaczyć je na żywo. Wokół jeziora można zobaczyć niespotykane nigdzie indziej krajobrazy i dziką przyrodę. Na środku jeziora znajduje się wysepka Samosir, którą do 1905 roku zamieszkiwali kanibale. Współcześni Batakowie, którzy zamieszkują wyspę, nie są jednak niebezpieczni i nie praktykują starych zwyczajów. Można więc bez obaw odwiedzić tamtejsze strony i podziwiać lokalną architekturę oraz kulturę ludzi, którzy zamieszkują drewniane domki.

Dodaj komentarz