Czy Xbox Game Pass się opłaca?

Czy Xbox Game Pass się opłaca?

Xbox oferuje swój Game Pass od dłuższego czasu, ale wciąż wiele osób jeszcze nie miało okazji go wypróbować. Jednak, z uwagi na rosnącą popularność wszelkiej maści usług subskrypcyjnych (czy to w zakresie filmów, gier czy muzyki), kolejni gracze zaczynają się zastanawiać, czy nie warto byłoby w XGP zainwestować.

Jedno pytanie, które powtarza się najczęściej wśród potencjalnych subskrybentów, to: czy Xbox Game Pass się opłaca? Co można dzięki niemu zyskać i czy są jakieś sposoby na to, aby obniżyć jego cenę? Na wszystkie te pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć poniżej.

Opłacalność Game Passa

W pierwszej kolejności warto wskazać, że, jeśli zakupimy Xbox Game Pass gry będą dla nas dostępne na wielu różnych platformach, a konkretnie na Androidzie, konsolach Xbox oraz PC-tach. Większość graczy wykorzystuje co najmniej jedną z tych platform, a sporo z nich nawet wszystkie trzy, więc każdy powinien znaleźć w ofercie coś dla siebie.

Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w przypadku, gdy zdecydujemy się na Xbox Game Pass Ultimate, otrzymamy dostęp nie tylko do gier z samego Game Passa, ale też EA Play (na konsolach i PC), co oznacza dodatkowe kilkadziesiąt tytułów, w tym wiele z naprawdę wysokiej półki (i z relatywnie niedawnymi datami premier), a także Games with Gold (oraz ogółem Xbox Live Gold, co daje możliwość grania w tryby wieloosobowe w grach na Xboxie).

W cenie jest także opcja grania z chmury na Androidzie (aczkolwiek trzeba wskazać, że większość gier będzie wymagała połączenia smartfona z autoryzowanym kontrolerem, np. od konsoli Xbox).

Wszystko to sprawia, że Xbox Game Pass jest naprawdę ciekawą opcją, opłacalną zwłaszcza dla tych, którzy grają dużo – i w różne gry. Subskrypcja da im dostęp do wielu starszych klasyków, ale też nowszych tytułów, za które trzeba w wielu przypadkach zapłacić więcej niż za kilka miesięcy subskrypcji Game Passa. Zadowoleni powinni być zarówno fani gier sportowych, jak i symulatorów czy gier akcji.

Koszt Xbox Game Passa

W przypadku zakupu trzymiesięcznej subskrypcji, Xbox Game Pass na PC kosztuje 117,99 złotych, a na konsole Xbox 127 złotych. Koszt zakupu Xbox Game Pass Ultimate na trzy miesiące, który działa zarówno na PC, jak i na konsolach (oraz oferuje m.in. wspomniane już Games With Gold), to zaś 147,99 złotych.

Warto jednak wiedzieć, że są różne sztuczki, które pozwalają całkowicie legalnie zaoszczędzić i nieco zmniejszyć te kwoty. Między innymi Microsoft oferuje pierwsze trzy miesiące Xbox Game Pass Ultimate za zaledwie 4 złote dla nowych subskrybentów. Warto polować na tego typu promocje.

Dodaj komentarz