Terapia uzależnień prywatnie Warszawa – jak znaleźć doświadczonego psychoterapeutę?

Terapia uzależnień prywatnie Warszawa – jak znaleźć doświadczonego psychoterapeutę?

Uzależnienia to bardzo powszechny problem, który może dotknąć każdego, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny. Uzależniamy się szybko i często niepostrzeżenie. Najczęstszy jest alkoholizm, ale powszechna jest również narkomania czy uzależnienie od hazardu. Bez względu na rodzaj naszego problemu, z pomocą przyjść nam może doświadczony psychoterapeuta. Jak jednak takiego znaleźć i dlaczego psychoterapia jest tak ważna?

Czym kierować się przy wyborze psychoterapeuty?

Wyjście z uzależnienia bez pomocy psychoterapeuty może być bardzo trudne. Dlatego tak ważne jest znalezienie kogoś, kto pomoże nam pokonać problem. Najważniejsze jest rzecz jasna to, aby psychoterapeuta posiadał odpowiednią wiedzę i kwalifikacje. Warto więc sprawdzić, jaką szkołę psychoterapii ukończył konkretny terapeuta. Dobrze byłoby także, gdyby poddawał się on systematycznej superwizji. Jak poszukiwać specjalistów? Na pewno pomocny może okazać się Internet. Większość specjalistów prowadzi swoje własne strony internetowe, na których zamieszcza informacje dotyczące swojego wykształcenia i oferowanych usług. Największy wybór dobrych specjalistów znajdziemy w dużych i prężnie rozwijających się miastach. Osobom, które zamieszkują stolicę oraz jej okolice, z pomocą może przyjść terapia uzależnień prywatnie WarszawaDobrym pomysłem może okazać się przejrzenie opinii na temat poszczególnych psychoterapeutów. Te również znajdziemy w Internecie. Im więcej pozytywnych opinii posiada dany terapeuta, tym większe prawdopodobieństwo tego, że uzyskamy od niego niezbędną pomoc. 

Jak wygląda psychoterapia uzależnień?

Niemal każdy, kto udaje się na psychoterapię, chce wiedzieć na czym ona właściwie polega. Okazuje się, że właściwy proces psychoterapeutyczny poprzedzają konsultacje. Najczęściej są to dwa lub trzy spotkania, podczas których pacjent poznaje się z terapeutą. Konsultacje mają na celu między innymi zarysowanie problemu, z jakim się zmagamy. Psychoterapeuta będzie zaś mógł ocenić, czy będzie w stanie pomóc. Jeżeli dojdziemy do porozumienia, ustalany zostaje kontrakt terapeutyczny. Określana jest więc stawka za sesje, a także czas ich trwania. Precyzowane są również cele psychoterapii oraz orientacyjny czas jej trwania. Każda sesja rozpoczyna się zawsze o tej samej porze i odbywa się w tym samym miejscu. Przebieg sesji może być różny, w zależności od nurtu, w którym pracuje dany terapeuta. Pacjent może jednak liczyć na bezpieczną przestrzeń, w której będzie mógł rozmawiać o trudnościach, z którymi się zmaga. To, co dzieje się podczas sesji objęte jest tajemnicą. 

Dodaj komentarz