Dezynsekcja – na czym polega i kiedy jest konieczna?

Dezynsekcja – na czym polega i kiedy jest konieczna?

Jeśli w twoim domu lub zakładzie pracy pojawiły się kiedyś insekty, dezynsekcja jest ci zapewne dobrze znana. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy z tego, jak wiele zastosowań ma ten zabieg. Dezynsekcja jest skuteczna nie tylko w walce z karaluchami czy pluskwami, ale także w przypadku komarów, os czy mrówek. Warto przeprowadzać ją nawet zapobiegawczo.

Profilaktyka

Aby ustrzec się przed obecnością szkodników i pasożytów w naszym domu, możemy zastosować wiele środków zapobiegawczych. Podstawą jest oczywiście utrzymywanie higieny i czystości. Pomocne będą także olejki eteryczne i niektóre rośliny, bowiem odstraszają one owady. Szczególnie zalecany jest olejek eukaliptusowy, lawendowy i miętowy oraz trawa cytrynowa. Niestety, kiedy zmagamy się z plagą komarów, gniazdem os czy skupiskiem pluskiew, naturalne metody nie wystarczą i konieczne jest wykonanie zabiegu dezynsekcji.

Na czym polega dezynsekcja?

Dezynsekcja to proces przeprowadzany najczęściej metodą chemiczną, ponieważ wykazuje się ona najskuteczniejszym działaniem. Środki rozpylane są w formie oprysku lub mgły, a na pasożyty działają niczym trucizna. W celu pozbycia się szkodników na stałe, dezynsekcję zaleca się wykonać więcej niż raz. Konieczne jest również przeprowadzenie zabiegu w całym mieszkaniu, nie tylko w jednym pomieszczeniu.

Czego pozbędziemy się dzięki dezynsekcji?

Dezynsekcja jest zabiegiem, który pozwoli nam uporać się z obecnością insektów takich jak:

  • karaczany
  • karaluchy
  • komary
  • mrówki
  • osy
  • pluskwy.

Działanie preparatów do dezynsekcji

Rozpylony preparat utrzymuje się w pomieszczeniu przez kilka, a nawet kilkanaście dni, co pozwala na wytępienie skupisk insektów. Powtórzenie zabiegu dezynsekcji zaleca się przede wszystkim w celu pozbycia się ewentualnych jaj pasożytów. Oczywiście, im szybciej zareagujemy, tym lepiej. Jeśli jednak nie zdawałeś sobie wcześniej sprawy ze skali problemu, a teraz insekty w twoim domu się rozmnożyły, tym bardziej nie wahaj się poprosić o pomoc specjalistów, np. firmy D3 Hemmerling z Bydgoszczy. Świadczą oni usługi na terenie całego województwa kujawsko-pomorskiego i mogą wykonać nie tylko dezynsekcję, ale także dezynfekcję i deratyzację.

Pojawia się jednak pytanie, czy dezynsekcja, pomimo stosowanych preparatów chemicznych, jest bezpieczna dla ludzi i zwierząt domowych? Odpowiedź brzmi: tak, jednak musi ona być wykonana przez specjalistów. Dlatego nie poprzestawaj na zakupie taniego środka chemicznego dostępnego w Internecie. Firma D3 Hemmerling nie tylko bezpiecznie wykona dezynsekcję, ale także przedstawi ci działania profilaktyczne, abyś już nigdy nie spotkał się z insektami w twoim domu.

Dodaj komentarz