Skup aut Wrocław, czyli konkurencyjna forma sprzedaży samochodu

Skup aut Wrocław, czyli konkurencyjna forma sprzedaży samochodu

Jeśli posiadasz prawo jazdy, z dużym prawdopodobieństwem stanąłeś już kiedyś nie tylko przed wyborem własnego samochodu, ale także przed możliwością lub koniecznością wymiany auta na inny model. Wiele osób decyduje się wówczas na wirtualne rozwiązania, czyli skorzystanie z internetowych serwisów z ogłoszeniami motoryzacyjnymi lub udostępnienie zdjęć pojazdu w social mediach znajomych. Możemy jednak skontaktować się również z komisem lub skupem aut. Dobrym wyborem będzie zawężenie poszukiwań do regionalnych firm – tak trafimy np. na Skup aut Wrocław.

Skup aut Wrocław – zalety

Teoretycznie, dobra będzie każda metoda, która pozwoli nam na sprzedaż auta szybko i w korzystnej dla nas cenie. Jednak dobry skup aut ma kilka zalet, które dają mu wyraźną przewagę nad ogłoszeniami motoryzacyjnymi czy komisem.

Czas

A dokładniej: zaoszczędzony czas klienta. Wystawienie oferty zakupu naszego auta w serwisach internetowych wiąże się z wykonaniem dokładnych zdjęć i opisu, a następnie odpowiedzią na wiele pytań użytkowników, którzy chcą mieć pewność, że nie kupują kota w worku. Kolejnym etapem są liczne spotkania z potencjalnymi nabywcami pojazdu. Czasami na zakup zdecyduje się już pierwsza osoba, która odpowiedziała na naszą ofertę. Innym razem możemy przebrnąć przez dziesiątki rozmów, a auto nadal będzie stało w naszym garażu. W komisach klient musi natomiast czekać na decyzję firmy i dokonanie niezbędnych formalności. Skup aut Wrocław oferuje tymczasem błyskawiczną wycenę samochodu. Pieniądze otrzymujemy w gotówce i w kilka chwil możemy zacząć rozglądać się za nowym autem, zamiast martwić się o konieczność sprzedaży poprzedniego. Za wycenę i transport samochodu klient nie ponosi dodatkowych opłat.

Kontrola

Jeżeli podpiszemy umowę z komisem, zgodnie z prawem samochód pozostaje naszą własnością do momentu, w którym firma sprzeda go osobie trzeciej. W tym czasie auto stoi na zarezerwowanym dla niego miejscu na terenie komisu, co oznacza, że nie możemy z niego korzystać. Być może sprzeda się już w pierwszych dniach od zawarcia umowy – możliwe jednak, że przeczeka w komisie całe tygodnie. Samochód traci w ten sposób na wartości i jest podatny na uszkodzenia. Ponadto, nieużywane auto również może nabawić się awarii. Dlatego skupy aut mają nad komisami znaczną przewagę. Wycena pojazdu, decyzja o jego sprzedaży i wypłata gotówki odbywa się w przeciągu jednego dnia. Wybierz Skup aut Wrocław, jeśli jest to twoje rodzinne miasto i chcesz mieć sprzedaż samochodu jak najszybciej za sobą.

Możliwości

Pomijając wyjątkowe sytuacje, w serwisie internetowym raczej nie uda nam się korzystnie sprzedać auta powypadkowego. Tymczasem skupy, np. skup aut we Wrocławiu, odkupią od nas samochody uszkodzone, pokolizyjne czy te, które nie posiadają ważnego przeglądu. Już dziś skontaktuj się z przedstawicielem firmy i pozbądź się problemu!

Dodaj komentarz