Dieta 1200 kalorii – jak ją stosować?

Wycielacz do krów – dlaczego warto zainwestować?

Dieta 1200 kalorii jest warta zastosowania wtedy, gdy do zrzucenia mamy nie więcej niż 2-3 kilogramy, a chcemy szybko schudnąć na przykład przed ważną imprezą. Jest to dieta uważana za wartościową, bo jest urozmaicona, można jeść wiele produktów. Nie powstają więc niedobory pokarmowe, a organizm funkcjonuje bez zakłóceń. Niektórym osobom przydarzają się jednak zasłabnięcia czy zawroty głowy, powinny one zrezygnować z diety 1200 kcal i jeść obfitsze posiłki.

W większości przypadków dieta to nie wszystko – do tego trzeba także motywacji, a tą musimy w sobie szybko wyrobić!
Według wielu dieta , którą wybrałam wcale nie przyczyniła do schudnięcia – była to raczej silna wola i motywacja.
Sprawdzone i przetestowane – dieta w ujęciu różnych kategorii np. efektów, łatwości prowadzenia, opinii oraz bezpieczeństwa

Nie będę ściemniać. Nie ma co wierzyć informacjom, że jest to dieta, dzięki której można schudnąć bez uczucia głodu. Jeśli dotąd spożywaliśmy grubo ponad 2 tysiące kalorii, to nie oszukujmy się – połowa porcji głodu całkowicie nie zaspokoi. Ssanie w żołądku będzie towarzyszyć nam jakiś czas. Niektórzy nawet twierdzą, że to dobry objaw, bo wskazuje na to, że organizm chudnie. Jednak na początku jest to dosyć uciążliwe, choć może trudniejsze do zniesienia jest stałe rozmyślanie o jedzeniu. Jest na to tylko jeden sposób. Zacisnąć zęby i odliczać kolejne dni, obiecując sobie, że po 2 tygodniach przygotujemy sobie królewską ucztę w nagrodę za wytrzymałość Byle z tą ucztą nie przesadzić.

Dieta 1200 kcal jest bardzo podobna do diety 1000 kalorii. Nie można jeść potraw tłustych i słodkich, żadnej smażeniny i deserów. Unikamy żywności wysoko przetworzonej i słodkich napojów. Podstawę menu stanowią warzywa, najlepiej surowe lub duszone na parze oraz chude mięso (drób, wołowina). Jedyny wyjątek robimy dla tłustych ryb morskich, bo zawierają zdrowe tłuszcze nienasycone. Poza tym oszczędnie jadamy grube kasze, makarony aldente, pieczywo z pełnego przemiału, owoce. Pamiętajmy, że owoce zawierają dużo cukru, najmniej – arbuzy. Jak oszukać głód na takiej diecie? Trzeba przygotowywać duże porcje z niskokalorycznych składników. Np. można zjeść salaterkę zielonej sałaty, skropionej tylko sokiem cytryny. Zapełni żołądek, dając uczucie sytości, a kalorii niewiele. Oszukujemy żołądek także wodą. Nie jest to jedyny powód, dla którego dziennie powinniśmy wypijać minimum 2 litry płynów. Woda jest niezbędna do oczyszczania organizmu z toksyn, przyspiesza także przemianę materii. Wodę można zastąpić herbatą, najlepiej zieloną i czerwoną, bo posiadają one właściwości odchudzające, lub rozcieńczonymi, niesłodzonymi sokami owocowymi warzywnymi.

Jak komponować codzienny jadłospis, by był zgodny z wymogami diety 1200 kalorii? Żeby ułatwić sobie życie i nie bawić się w rachmistrza, przeliczając kalorie, należy skorzystać z gotowych jadłospisów, które można znaleźć w rozlicznych poradnikach oraz w Internecie.

I na koniec jeszcze jedna rada: jeśli zdarzy ci się zjeść coś niedozwolonego, nie trzeba się tym zbytnio przejmować. Stres jest niepotrzebny w odchudzaniu. Najwyżej przy najbliższym posiłku można nieco zmniejszyć porcje. Wiem, co mówię. Tzn. piszę. W odchudzaniu jestem weteranką.

Dodaj komentarz