Mikrochirurgia oka – kiedy się stosuje? 

Mikrochirurgia oka – kiedy się stosuje? 

Leczenie chirurgiczne oka najczęściej stosuje się w przypadku wyczerpania innych możliwości. Zdarzają się jednak także takie sytuacje, kiedy mikrochirurgia oka jest najlepszym rozwiązaniem. Z jej pomocą można między innymi skorygować wadę wzroku. Co ważne, mikrochirurgia oka obejmuje różnego rodzaju zabiegi, które wymagają najwyższej precyzji. W jakich przypadkach stosuje się mikrochirurgię oka i gdzie można umówić się na zabieg? 

Kiedy stosuje się mikrochirurgię oka? 

Z wadami wzroku boryka się coraz więcej osób i to w różnym wieku. Niezdrowa dieta, godziny spędzone przed ekranem komputera, czy telewizora mają negatywny wpływ na stan naszego wzroku. Część zaburzeń pojawia się także z wiekiem. Popularnym problemem jest na przykład zaćma. I właśnie tę wadę leczy się przy pomocy mikrochirurgii oka. Operacja zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki i zastąpieniu jej sztuczną, wprowadzoną wewnątrz gałki ocznej przez minimalne nacięcia. Co ważne, jest to jedyna metoda, którą można przywrócić prawidłową ostrość wzroku. Taki zabieg można też wykonać u pacjentów w każdym wieku.  

Mikrochirurgię oka stosuje się także w przypadku leczenia stożka rogówki, jaskry, odwarstwienia siatkówki, czy zeza. Większość z tych zabiegów chirurgicznych wykonuje się przy użyciu określonej technologii laserowej. Jak więc widzisz, z pomocą mikrochirurgii oka można pozbyć się wielu defektów. W pierwszej kolejności kluczowa jest jednak konsultacja z okulistą, który nie tylko zbada nasz wzrok, ale także pomoże dobrać najlepszą strategię leczenia.

Dlaczego warto chodzić do okulisty? 

Tak jak regularnie powinno się wykonywać badania kontrolne, czy robić przegląd zębów, tak samo bardzo ważna jest profilaktyka wzroku. Z tego względu do okulisty powinniśmy chodzić regularnie. Niektóre zmiany z początku są niezauważalne, ale mogą bardzo szybko się pogorszyć. Decydując się na wizytę u specjalisty, możemy zapobiec większym komplikacjom. 

Do okulisty na pewno musimy się wybrać także, kiedy zaobserwujemy kłopoty ze wzorkiem. Lekarz zbada nasz wzrok oraz określi, co jest przyczyna problemu. Na tej podstawie może określić, jakie działania trzeba podjąć. Wysokiej klasy okulistów znajdziesz we Wrocławskim Centrum Okulistycznym. Jeśli mikrochirurgia oka okaże się niezbędna, to też nie warto się przejmować. Nowoczesne zabiegi są bezpieczne i wykazują się wysoką skutecznością. Warto jednak odpowiednio zadbać o wzrok po zabiegu i nawilżać oko przepisanymi przez okulistę kroplami. 

Dodaj komentarz