Domy piętrowe – najpopularniejsze rozwiązanie dla dużych i małych rodzin

Domy piętrowe – najpopularniejsze rozwiązanie dla dużych i małych rodzin

Budowa domu to kosztowne i trudne przedsięwzięcie. Realizacja rodzinnego projektu marzeń wymaga ogromnej uwagi i dbałości o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Niedopełnienie któregokolwiek z etapów budowy nowej nieruchomości może nieść dla jej przyszłościowej stabilności przykre konsekwencje.

Projektowanie domu oraz późniejszą realizację zaproponowanego i zaakceptowanego projektu, należy powierzyć zaufanej i sprawdzonej firmie. Komu warto zaufać? Na projekt jakiego domu decydują się najczęściej Polacy? Odpowiadamy!

Domy piętrowe to najczęściej stawiany typ nieruchomości rodzinnej

Decydując się na postawienie domu, ważne jest ustalenie jak dużą ma zajmować powierzchnię. Zaraz po tym przychodzi kwestia związana z wielkością ogrodu, czy przestronnością planowanego tarasu. Dom parterowy nie zawsze spełnia wszystkie nasze oczekiwania, a ten o kilku kondygnacjach (choć przestronny i imponujący) jest zwyczajnie zbyt duży i drogi w utrzymaniu. Optymalnym rozwiązaniem są zatem domy piętrowe – z poddaszem lub bez.

Wielkość to jednak niejedyna zaleta domów piętrowych. Dwupoziomowa nieruchomość jest wybierana także ze względu na możliwość oddzielenia domowej przestrzeni przeznaczonej do spotkań z domownikami oraz pojawiającymi się gośćmi od strefy sypialnianej. Z reguły w takich domach pokoje domowników znajdują się na górze, a jadalnia, salon, kuchnia i reszta – na dole. Czyni to je zatem praktycznymi.

Popularność domów piętrowych wynika także z ich wszechstronnych możliwości dekoracyjno-aranżacyjnych. Uwzględniony w projekcie dach o finezyjnym kształcie lub też balkony, poprawiają ogólną estetykę nieruchomości, czyniąc ją jednocześnie prostą, ale i elegancką. Wystarczy odrobina pomysłu, aby podnieść piękność domu. Najbardziej charakterystyczne elementu nieruchomości, jak np. zadaszenie tarasu, czy samą elewację można wzbogacić o kolor lub tynki strukturalne, które wpływają na pozytywny efekt końcowy.

Projekty domów piętrowych – o czym należy pamiętać?

Domy piętrowe są szczególnie polecane dla rodzin z dziećmi, które z jednej strony potrzebują odpowiednio dużej przestrzeni mieszkalnej, a z drugiej ogrodu do wspólnych zabaw z pociechami. Znalezienie właściwego projektu nieruchomości nie jest łatwe, podobnie jak wybór osoby, która zajmie się jego realizacją.

Aby oszczędzić sobie niepotrzebnego stresu i nerwów zadanie to warto powierzyć profesjonalistom, którzy jednocześnie projektują, a następnie realizują plany nie tylko domu, ale i ogrodu. W tej kwestii warto zaufać ibudhaus.pl, której wykonywane domy cechuje dokładność i dbanie o walory estetyczne projektu i realizacji nieruchomości. Do wyboru masz wiele, różnych projektów, które wyróżnia wysoka jakość ich wykonania i atrakcyjna cena.

Dodaj komentarz