Gry akcji i gry towarzyskie

Gry akcji i gry towarzyskie

Gry akcji to jeden z wielu popularnych rodzajów gier komputerowych. Jak sama nazwa wskazuje gry akcji są bardzo i szybkie i dynamiczne. Jedną z ważniejszych cech, jaką musi posiadać gracz grając w gry akcji jest refleks, który odgrywa bardzo dużą role. Perspektywa gry z widoku pierwszej osoby niemal zawsze towarzyszy temu gatunkowi gier. Kiedy gramy sami na komputerze w daną grę zawsze możemy ją rozgryźć, inaczej jest jednak podczas gry z innym graczem. W każdej tego typu grze na koniec poziomu możemy spotkać się z bossem, który jest silniejszy i cięższy do pokonania niż reszta przeciwników. Gry akcji to jeden z najbardziej lubianych i popularnych gatunków gier komputerowych na świecie. Wiele osób a w szczególności młodzieży i dzieci sięga po takie gry. W niektórych wypadkach gry akcji mają pewne ograniczenia wiekowe, ponieważ mogą nauczać agresji wśród dzieci. Niestety niektórzy rodzice ignorują te ograniczenia i pozwalają dzieciom grać w takie gry. Naturalnie cały gatunek gier akcji jest bardzo wciągający i ciekawy, lecz trzeba podchodzić do takich gier z dystansem.

Pod pojęciem gry kryje się wiele różnorodnych form, na które można się zdecydować. Przede wszystkim najbardziej popularne we współczesnym świecie są gry komputerowe. Okazuje się, że jest to główne zajęcie większości nastolatków, dorosłych, a nawet małych dzieci, które często spędzają przed komputerem niemal całe dnie! Takie wychowanie skutkuje pojawieniem się w domu imbecyla, dziecka opóźnionego w rozwoju, dlatego należy się poważnie zastanowić nad tym, czy gry jakie dajemy naszym dzieciom są rzeczywiście dla nich odpowiednie, czy tylko mają je zająć, bo my nie chcemy się dziećmi zajmować.

Najlepszym rozwiązaniem jest wyrzucenie komputera lub w ogóle jego brak. Lepiej kupić dziecku gry edukacyjne i odpowiednio zadbać o jego rozwój psychofizyczny i intelektualny. Gry edukacyjne pojawiają się już w pierwszym okresie dzieciństwa. Są to różnego rodzaju wieże, które trzeba ułożyć z krążków, pudełka z dziurkami, do których trzeba dopasować klocki w różnych kształtach i wiele innych, które pozwalają dziecku poznawać kształty, kolory, dźwięki, fakturę i ciężar przedmiotów. Dlatego należy zadbać o to, by te gry się koniecznie pojawiły. Kolejny etap to gry edukacyjne, które pozwalają na rozwój intelektualny. Pojawiają się tutaj strategie, logiczne myślenie, ale także wyobraźnia. Dlatego bardzo cenioną grą są chociażby „scraable”. Inne gry tego typu to chociażby „memory”, które pozwala ćwiczyć pamięć. Jest to nieoceniona pomoc w wychowaniu, która niesamowicie rozwija, dlatego warto się zastanowić i koniecznie kupić te gry swoim dzieciom. Dla starszych dzieci odpowiednie będą gry typu „klasówka”. Znajdują się tutaj pytania dotyczące podstawowej wiedzy, jaką dzieci powinny mieć w danym wieku. Dzięki temu można także czegoś się nauczyć i sprawdzić swoją wiedzę. Gry planszowe i inne gry edukacyjne powinny być zachętą dla dzieci do kształcenia się i rozwijania swoich umiejętności intelektualnych. Warto jednak grać razem z dziećmi, żeby frajda była jeszcze lepsza. Takie wspaniałe gry edukacyjne nie mogą po prostu leżeć na półce i zbierać kurz.

Do najbardziej popularnych gier towarzyskich należą oczywiście karty. Ale możemy bawić się wyśmienitym towarzystwie nie tylko tradycyjna talią kart, ale także kartami nieco odmiennymi. Kiedyś bardzo popularny był tzw. flirt towarzyski. Rozprzestrzenił się zwłaszcza w środowisku młodzieży, która dopiero co wkraczała w dorosłe życie w całe to skomplikowane życie usłane różnego typu związkami. Czasami z takiej gry w karty tworzyły się prawdziwe związki. Nie trzeba było mówić nic głośno.

Wystarczyło przekazywać sobie karty, a bystry gracz mógł się od razu domyślić o co nam chodzi. Dzisiaj jest już to nieco zapomniana gra, ale zawsze w towarzystwie znajdzie się ktoś, kto ma do dyspozycji taką starą talię kart i potrafi zachęcić innych do rozpoczęcia właśnie tej gry. Jest to świetna zabawa, więc jeśli nigdy w to nie graliśmy, to na pewno warto spróbować. Flirt towarzyski, chociaż już mniej popularny niż przed laty, nadal może dostarczyć sporej rozrywki.

Dodaj komentarz