Jak szybko pozbyć się poremontowych odpadów

Jak szybko pozbyć się poremontowych odpadów

Rokrocznie wielu Polaków decyduje się na remont. Czasem jest to tylko drobna zmiana aranżacji mieszkania lub domu, a czasem kapitalny remont łazienki, pokoju lub kuchni. Przecież nawet najlepiej urządzone mieszkanie z czasem się znudzi.

Kolor ścian, wykładzina, płytki lub meble, a nawet drzwi i okna- możliwości aranżacji wnętrza jest mnóstwo. Na rynku jest wiele materiałów budowlanych i jeszcze więcej artykułów wyposażenia wnętrz, więc zaopatrzenie się w nie jest bardzo proste. Wystarczy zakupić potrzebne surowce w sklepie z dowozem, zadzwonić po fachowca, odczekać kilka dni, tudzież tygodni i gotowe. Jest tylko jeden problem, często lekceważony, a jakże ważny. Przy każdym remoncie, nawet najmniejszym, zawsze będzie pełno poremontowych odpadów, a zwłaszcza gruzu.

Jak pozbyć się gruzu?

Gruzu budowlanego nie można wyrzucić tak po prostu do zwykłych śmietników lub kontenerów na odpady komunalne. Jeśli gruzu nie ma dużo, można spakować go do wielkiej torby lub wiadra i samemu wywieźć do odpowiedniego miejsca, gdzie miasto prowadzi selektywną zbiórkę odpadów komunalnych. Jest to darmowe, oczywiście poza kosztami transportu i czasem, który poświęcimy na dojazd.

Jeśli jednak mamy większy remont, najlepiej będzie skorzystać z firmy Redskip, która zajmuje się wywozem gruzu profesjonalnie. Firma podstawi kontener we wskazane miejsce, gdzie będzie można gruz wyrzucić. Pełny kontener zostanie zabrany, a gruz zutylizowany. Jako, że gruz jest poddawany recyklingowi, należy pamiętać, że nie wolno mieszać gruzu z innymi odpadami. Taki gruz zostanie później użyty jako kruszywo budowlane przy budowie np. dróg. Po konsultacji z pracownikiem firmy, zostanie podstawiony kontener o odpowiedniej pojemności.

Co z resztą odpadów, które zostaną nam po remoncie?

Skorzystanie z usługi wywozu gruzu w Warszawie znacznie ułatwi nam remont. Oczywiście firma świadcząca takie usługi, może również wywieźć inne odpady poremontowe lub meble. Mogą to być np. futryny, papa, materiały izolacyjne, a także ziemia lub odpady zielone w przypadku urządzania ogrodu lub działki. Najlepsze jest to, że sam możesz zdecydować na jak długo potrzebujesz kontenera. Możesz zamówić kontener rano, a już wieczorem śladu po nim nie będzie, ale możesz wynająć kontener na kilka tygodni gdy planujesz długi remont. Istnieje również opcja załadowania na poczekaniu, jeśli są jakieś ograniczenia infrastrukturalne.

Jak widać opcji jest wiele, także nie musisz się już martwić, co zrobić z gruzem i innymi odpadami. Pozostaje czekać na końcowe efekty remontu i rozkoszować się odnowionym lub wyremontowanym mieszkaniem przez następne kilka lat.

Dodaj komentarz