Dlaczego warto brać udział w konkursach internetowych?

Dlaczego warto brać udział w konkursach internetowych?

Konkursy internetowe niektórym kojarzą się ze stratą czasu. “Przecież mnóstwo ludzi bierze w nich udział, i tak nie wygram” – myślą, rezygnując z udziału w konkursie, w którym nagrodą jest wymarzony laptop. Ale czy tak jest naprawdę?

Jakie masz szanse na wygraną w konkursie?

Faktycznie, konkursy internetowe z atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi nie są takie łatwe do wygrania. Trudno oszacować prawdopodobieństwo wygranej, bo to zależy od ilości wysłanych zgłoszeń, można jednak luźno założyć, że większe szanse są w konkursach, w których trzeba wykonać jakieś zadanie, a oceniana jest kreatywność. Tam, gdzie zamiast jury decydującego o tym, komu przyznać nagrodę, jest losowanie ze wszystkich zgłoszeń lub poprawnych odpowiedzi, tam szanse na wygraną są mniejsze. Nie ma się co jednak zniechęcać, bo czasem bywa tak, że na dany konkurs z jakichś przyczyn wpłynie wyjątkowo mało zgłoszeń i wtedy nasze szanse rosną. Podobnie ma się z sytuacją, gdy jest możliwość wzięcia udziału więcej niż jeden raz i możemy próbować swoich sił wielokrotnie. Pewne jest tylko jedno – nigdy nie wygrywa ten, kto nie gra.

Dlaczego więc warto próbować swoich sił w konkursach?

Możliwe, że naszą wymarzoną nagrodę zdobędzie ktoś inny, ba!, możliwe, że będziemy próbować wykonywać przeróżne zadania na kilka konkursów dziennie i przez długi czas nic nie wygramy. Czy to znaczy, że zmarnowaliśmy czas? Niekoniecznie. Czasem, żeby wygrać, trzeba grać długo i wytrwale, ale mimo wszystko przez jakiś czas w ciągu dnia poświęcaliśmy uwagę zadaniom narzuconym przez organizatorów – a to jest doskonałe ćwiczenie na kreatywność! Bardzo szybko może się okazać, że umiejętność niekonwencjonalnego myślenia, którą wykorzystujemy, próbując wygrać zestaw kosmetyków czy bilety na koncert, przekłada się też na inne aspekty naszego życia. Być może będziemy sprawniej rozwiązywać problemy w pracy, a może okaże się, że mamy smykałkę do pisania opowiadań?

Inną kwestią jest, że jeśli bierzemy udział w wielu konkursach, prawdopodobnie prędzej czy później któryś wygramy. Dzięki temu, że e-Konkursy.info umożliwia śledzenie, które konkursy kończą się dzisiaj albo za trzy dni, łatwo jest spontanicznie wykonać proste zadanie bez szczególnych nadziei na nagrodę i już kilka dni później znać wyniki. A co, jeśli nagrodą była książka, której nie planowaliśmy przeczytać, albo kosmetyki, których nigdy nie używaliśmy? Wtedy to świetna okazja do wypróbowania nowych rzeczy kompletnie za darmo! Może ta książka zostanie naszą ulubioną albo przynajmniej poznamy inny punkt widzenia na jakiś temat. Kto wie, może kosmetyki też się sprawdzą? A jeśli nie mamy ochoty próbować nowości, to zawsze możemy zrobić komuś bliskiemu miły prezent zupełnie bez okazji.

Dlatego warto próbować. Nic nie tracimy, a szczęście uśmiecha się do tych, którzy wierzą w wygraną!

Dodaj komentarz