Jak wybrać obrączki ślubne

Jak wybrać obrączki ślubne

Obrączki ślubne są niezwykle ważnym elementem, który musi nabyć każda mająca stanąć na ślubnym kobiercu para. Są one zwieńczeniem najważniejszego dnia w życiu zakochanych ludzi. Dostarczać będą one masę wspomnień, wzruszeń, a ich wybór może stać się nie lada wyzwaniem. Dlatego też istotny jest ich przemyślany dobór. Ten codzienny symbol miłości będzie przypominać o przysiędze małżeńskiej złożonej pośród bliskich osób pary. Zatem wybierając obrączki należy rozważyć kwestię wyboru odpowiedniego koloru, modelu i próby złota.

Klasyczny wybór

Klasyczne obrączki są nadal częstym wyborem wśród młodych par. To co jest ich główną zaletą to fakt, iż będą one pasowały do każdego rodzaju biżuterii, a ich ponadczasowa prostota i szyk zaspokoją potrzeby miłośników minimalizmu. Obrączka może być dwukolorowa, matowa czy też połyskująca. Interesującym modelem są obrączki młotkowane – ich nierówna powierzchnia przyciąga wzrok i pozwala zachwycać się nimi każdego dnia.

Efekt blasku

Zdarza się, że panny młode będą nosić obrączkę wraz z pierścionkiem, dlatego ważne jest dobranie modelu, który szerokością czy stylem będzie dopasowany do pierścionka zaręczynowego. Bardzo popularne są obrączki, które posiadają diament. Ten błyskotliwy dodatek potrafi zachwycić miłośniczki elegancji, szyku i ciekawego wykończenia.

Indywidualny grawer

Na obrączkach można umieścić grawer, który uwieczni ważne dla pary wyznanie miłości i/lub będzie posiadać datę tak ważnego dnia dla zakochanych, jakim jest ich ślub. Grawer może znajdować się na zewnątrz lub wewnątrz, tekst będzie napisany małymi bądź wielkimi literami.

Odpowiedni rozmiar

Właściwy rozmiar obrączki to element na jaki musi zwrócić uwagę para. Najczęściej rozmiary zaczynają się od 6 i sięgają do 34. Często niezależnie od rozmiaru cena takiej obrączki pozostaje niezmieniona. Zdarza się, że obrączka musi posiadać niestandardowy rozmiar. Producenci zatem wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i wykonują specjalne obrączki na zamówienie. Ilość wzorów pozwala na bezproblemowe dobranie odpowiedniego modelu dla każdej, nawet najbardziej wymagającej pary.

Materiał

Ślubne obrączki mogą zostać wykonane z różnych materiałów. Najczęściej są to białe, żółte, czy różowe złoto. W ofercie wielu producentów można znaleźć obrączki bicolor – jest to połączenie białego i żółtego złota, czy też różowego i białego złota. Innym ciekawym typem obrączki jest tricolor, czyli połączenie żółtego, białego oraz różowego złota. Wybór oscyluje wokół próby 585, 333, a nawet 750. Innym rodzajem materiału z jakiego wykonuje się obrączki jest tytan, platyna i srebro.

Dodaj komentarz