Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Na to warto zwrócić uwagę podczas zakupów

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy? Na to warto zwrócić uwagę podczas zakupów

Wybór pierścionka zaręczynowego może być niełatwym zadaniem dla mężczyzny. Trzeba bowiem wybrać pierścionek, który trafi w gust wybranki oraz będzie pasował na jej palec. Oprócz tego zakupy trzeba zorganizować w taki sposób, aby przyszła narzeczona niczego się nie domyśliła. Zobacz jak wybrać pierścionek zaręczynowy i czym kierować się podczas zakupów.

Styl pierścionka zaręczynowego

Pierścionek zaręczynowy to biżuteria, którą z reguły nosi się codziennie. Z tego względu warto zadbać o to, aby biżuteria spodobała się ukochanej i pasowała do jej stylu. Na szczęście wybór pierścionków zaręczynowych jest na ten moment ogromny. Możesz wybierać spośród wielu modeli – klasycznych, nowoczesnych, vintage itd. Przyjrzyj się jaką biżuterię lubi Twoja przyszła narzeczona. Jeśli w jej szkatułce dominują minimalistyczne pierścionki, to wybierz klasyczny model z kamieniem np. diamentem.

Kobieta, która lubi nowoczesną biżuterię w ciekawych kształtach, z pewnością ucieszy się z pierścionka z kolorowym kamieniem i ciekawym wzorem. A co jeśli wybranka nie nosi pierścionków? W takiej sytuacji musisz po prostu zaryzykować. Jeśli Twoja kobieta nie nosi biżuterii na ręce, ponieważ jest dla niej niewygodna, to wybierz subtelny złoty pierścionek z kamieniem, który nie odstaje za bardzo od obrączki. Zapoznaj się z ofertą pierścionków https://www.kinggold.pl/3-pierscionki-zlote i wybierz model, który najlepiej pasuje do Twojej ukochanej.

Jakość biżuterii

Oprócz walorów estetycznych ważna jest też wytrzymałość i jakość pierścionka zaręczynowego. Do pierścionka zaręczynowego powinien zostać dołączony certyfikat, który potwierdzi jego jakość. W takim dokumencie znajdują się informacje o parametrach kamienia oraz jakości złota. Najczęściej wybieraną próbą złota jest 585. Taka próba charakteryzuje się dużą zawartością złota z domieszką innych kruszców, dzięki czemu biżuteria jest trwała i odporna na zarysowania i odkształcenia.

Jeśli chodzi o kamień umieszczony w pierścionku, to masz do wyboru wiele rozwiązań. Możesz wybrać klasyczny diament lub kolorowy kamień np. szafir, rubin, szmaragd. Pierścionek zaręczynowy nie musi kosztować setek tysięcy złotych. Dobrej jakości biżuterię można kupić od kilkuset złotych za proste modele do kilku tysięcy za pierścionki z diamentem lub innym kamieniem. Przed zakupem określ, ile możesz wydać na pierścionek czy jest to bardziej kilkaset złotych, czy ponad tysiąc złotych. Nie musisz wydawać fortuny, aby kupić dobrej jakości biżuterię, która spodoba się Twojej przyszłej narzeczonej.

Dodaj komentarz