Jak założyć konto bankowe przez internet bez kuriera?

Jak założyć konto bankowe przez internet bez kuriera?

Coraz więcej banków zdaje sobie sprawę z tego, że żyjemy w coraz bardziej zabieganym świecie. Wiele osób nie ma czasu na wizyty w bankach lub pracuje w takich godzinach, które wykluczają wizyty w placówce. Właśnie z tego powodu coraz więcej rzeczy możemy załatwiać w internecie, bez wychodzenia z domu i o dowolnej godzinie. Jak jednak wygląda sprawa z zakładaniem konta bankowego? Czy nowoczesne rozwiązania dotarły również do tej sfery naszego życia?

Zakładanie konta bankowego przez internet to nie problem

Na ten moment w praktycznie każdym banku możemy założyć konto bankowe przez internet. Nie da się ukryć, że to bardzo duże udogodnienie i znacząco skraca czas, jaki musimy przeznaczyć na ten proces. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową wybranego banku i skorzystasz z opcji złożenia wniosku o otworzenie rachunku bankowego online. Najczęściej konieczne jest jednak potwierdzenie swojej tożsamości poprzez podpisanie umowy, którą dostarczy do Ciebie kurier. Co zrobić, jeśli nie masz możliwości podpisania umowy osobiście? Obecnie 5 banków w naszym kraju oferuje swoim klientom alternatywne sposoby weryfikacji tożsamości.

Weryfikacja tożsamości bez kuriera – możliwości

Podpisanie umowy, którą dostarczy nam do domu kurier lub wizyta w placówce, w której podpiszemy umowę to tylko dwa z kilku sposobów na założenie konta bankowego. Do innych metod weryfikacji tożsamości należy:

Przelew weryfikacyjny

Taki sposób weryfikacji działa na bardzo prostej zasadzie. Należy wypełnić wniosek, o założenie konta podając te same dane, które widnieją na koncie w innym banku. To rozwiązanie dla osób, które już mają jedno konto bankowe, a chcą założyć dodatkowe. Zostaniemy poproszeni o wykonanie przelewu weryfikacyjnego na małą kwotę, najczęściej jest to 1 zł. Jeśli tożsamość zostanie zweryfikowana poprawnie, to otrzymamy dostęp do swojego nowego konta bankowego. Warto wiedzieć, że ten sposób weryfikacji jest dedykowany osobom, które swoje pierwsze konto założyły w tradycyjny sposób. KNF narzucił bowiem na banki pewne ograniczenia, które mają zapobiegać oszustwom i wyłudzeniom.

Weryfikacja wideo

To jedna z najnowszych form potwierdzania swojej tożsamości podczas zakładania konta bankowego. Jest to bezpieczny i jednocześnie szybki sposób na weryfikację, który nie wymaga od nas posiadania konta bankowego. Wystarczy połączyć się poprzez wideokonferencję z doradcą bankowym i udowodnić mu, że jesteśmy tą osobą, za która się podajemy. Wystarczy okazać swój dowód osobisty, tak aby doradca widział dokładnie dane, które się na nim znajdują.

Podsumowując, założenie konta bankowego bez kuriera https://habzafinanse.com.pl/konto-bankowe-przez-internet-bez-kuriera-w-jakich-bankach/ jest możliwe i prawie każdy może skorzystać z tej możliwości.

Dodaj komentarz