Jak znalezć idealny zegarek?

Wycielacz do krów – dlaczego warto zainwestować?

Niezależnie od tego, czy pracujesz w biurze, w którym musisz nosić garnitur trzyczęściowy, czy pracujesz w bardziej kreatywnym środowisku, zegarek, który nosisz, musi pasować do Twoich potrzeb. Postaram się przedstawić kilka porad przy wyborze zegarka, z którego będziesz zadowolony.

Jak wybrać zegarek

Jaki zegarek powinienem kupić? Jest to myśl, która przychodzi do głowy każdemu człowiekowi przynajmniej raz w życiu, jednak ciężko jest mieć pewność, który będzie najlepszy. Sprowadzi się to do kilku różnych czynników. Biorąc pod uwagę rodzaj stroju, który będziesz nosić, ważne jest, że niektóre zegarki będą wyglądać lepiej niż inne. Będziesz także chciał pomyśleć o dopasowaniu go do swojego stroju. Jasno zabarwiony, plastikowy zegarek jest zabawny i będzie idealny na wypad na plażę, ale absolutnie nie jest akceptowalny np w biurze. Wyobrażacie sobie zielono-pomarańczowy zegarek z niebieskim, gumowym paskiem na ręku człowieka w garniturze, z czarnym krawatem? No właśnie.

Kompozycja, nie manifestacja

Niestety, zegarki są nadal używane przez niektórych jako wskaźnik pozycji społecznej. Nie chcemy do tego zachęcać. Zegarek staje się częścią Twojego stroju, dodaje Twojej aparycji powagi, nie powinien być traktowany jako manifestacja zarobków. Jeśli chcesz mieć zegarek na każdą okazję towarzyską, możesz wybrać kilka zegarków, które będą siędobrze komponowały z różnymi rodzajami strojów. Masz już kilka srebrnych akcesoriów? Srebrny zegarek byłby świetnym pomysłem.

Zegarki typu casual

Pomimo ogromnej ilości osób, które teraz mają dostęp do czasu za pośrednictwem swoich telefonów, ludzie wciąż kupują zegarki w ogromnych ilościach. Niektórzy lubią wygodę noszenia zegarka i nie wszyscy chcą wyciągać telefon za każdym razem, gdy chcą sprawdzić aktualny czas. Posiadanie zwykłego zegarka nie musi być tylko praktycznym wyborem, świetnie nadają się do każdego rodzaju stroju. Bardzo często „coś” na ręku dodaje odwagi, czujemy się bardziej pewni siebie.

Jeśli masz zamiar nosić zegarek z dżinsami i podkoszulkiem, będziesz chciał czegoś praktycznego. Jeśli masz zegarek, który jest bardzo drogi i obawiasz się jego uszkodzenia, może nie być najlepszym pomysłem noszenie go na plaży. Sprawdzanie wodoodporności zegarka przed zakupem to świetny pomysł – możesz nie nurkować na 100 metrów w każdy weekend, ale ostatnią rzeczą, którą chcesz, jest zniszczenie zegarka, gdy pewnego ranka zapomnisz go zdjąć przed prysznicem. Posiadanie wytrzymałego zegarka na co dzień to najlepszy sposób, aby upewnić się, że będzie cały i zdrowy, bez obawy przed ciągłymi wizytami u zegarmistrza i zostawianiu kolejnych pieniędzy.

Jeśli nie masz określonego ubioru do pracy, zegarek może się przydać. Szczególnie przydatnym będzie w sytuacji, gdy w Twojej pracy stałe wyciąganie telefonu wyglądałby nieprofesjonalnie. Myślenie o tym, jakie codzienne zegarki będą dla Ciebie skuteczne, zależy od twojej osobowości. Nie każdy będzie pasował do retro metalicznego zegarka, ale jeśli będzie pasował do Twojego stylu, powinieneś go mieć.

Dodaj komentarz