Jakie dodatki warto mieć w łazience?

Jakie dodatki warto mieć w łazience?

Dobór właściwych dodatków do łazienki niejednokrotnie sprawia wiele komplikacji. Z jednej strony akcesoria pomieszczenia kąpielowego (takie jak: chodniki łazienkowe, pojemniki, wieszaki) powinny cechować się swoją funkcjonalnością, a z drugiej – mają być elementem dopełniającym aranżację, a więc podkreślić styl pomieszczenia oraz stworzyć wyjątkowy klimat. Jakie dodatki warto mieć w łazience?

Złote zasady doboru dodatków do łazienki

Postępując według kilku prostych zasad, można sobie w znaczny sposób ułatwić dobór akcesoriów łazienkowych, a mianowicie:

  • Zastosowanie jednego stylu – morski, klasyczny, minimalistyczny, industrialny, glamour, romantyczny itd. Już na samym początku warto określić klimat i kolorystykę pomieszczenia. Dobór właściwych ozdób i dodatków jest istotny w nadaniu wnętrzu oryginalności i stylu.
  • Harmonia stylu łazienki z innymi pomieszczeniami – wystrój łazienki powinien współgrać z aranżacją pozostałych części mieszkania. W tym celu służą właśnie odpowiednie akcesoria łazienkowe. Obecnie odchodzi się od białych wnętrz łazienki na rzecz wykorzystania różnych faktur i materiałów oraz kolorów.
  • Odpowiednia ilość dodatków – czasem warto kierować się przewodnią “mniej znaczy więcej”. Jest to sentencja wyciągnięta z minimalizmu, która w przypadku urządzania łazienki, sprawdzi się w każdym stylu. Tej zasady należy się trzymać przede wszystkim w małych łazienkach, w których lepiej postawić na kilka wyrazistych dodatków, które podkreślą charakter pomieszczenia, niż każdym elementem nawiązywać do stylu łazienki.
  • Użyteczność dodatków łazienkowych – prawdziwą sztuką jest połączenie estetyki z funkcjonalnością. Dobrym rozwiązaniem jest taki dobór akcesoriów dekoracyjnych, aby zarówno dopełnić wystrój wnętrza, jak i spełnić określoną funkcję.

Chodniki łazienkowe, oświetlenie i nie tylko – jakie akcesoria łazienkowe warto mieć?

Akcesoria, choć zazwyczaj są dopełnieniem wystroju wnętrza, pod względem funkcjonalnym są tak samo istotne, jak inne elementy wyposażenia. Chodniki łazienkowe, systemy przechowywania czy oświetlenie – przede wszystkim powinny pełnić określoną funkcję. Jednak bogactwo kształtów, faktur i wzorów oraz różnorodny design nadają im również dekoracyjnego charakteru. Dodatkami, w które warto zaopatrzyć się w łazience są:

  • Chodniki łazienkowe i ręczniki;
  • Systemy przechowywania takie jak koszyki, skrzyneczki czy organizery na kosmetyki;
  • Baterie wannowe i umywalkowe;
  • Oświetlenie;
  • Lustra.

Dodaj komentarz