Wyprawa na mazury

Wyprawa na mazury

Mazury to polska kraina tysiąca jezior. Bez względu na porę roku czeka tam moc atrakcji, które sprawiają, że warto wybrać się tam na wycieczkę. Szczególnie ciekawie prezentuje się oferta wyjazdów grupowych. Mogą się one stać okazją do zobaczenia wielu ciekawych miejsc i przeżycia ekscytujących chwil.

Wspaniała przyroda

Mazury słyną przede wszystkim z pięknej przyrody, o którą mieszkańcy bardzo dbają wiedząc, że najbardziej wartościowy skarb ich regionu. Mazurski Park Atrakcji Mazurolandia położony jest w Gierłoży, niedaleko Kętrzyna, na terenach zielonych, które są jednymi z najpiękniejszych w całej Polsce. O dobrym stanie środowiska naturalnego może świadczyć obecność w tej okolicy bobrów, które budują tamy, spiętrzające wodę w okolicach jezior Siercze i Mój.
W Mazurolandii można odwiedzić również zwierzyniec, oraz wybrać się na wyprawę po lesie, w poszukiwaniu tropów zostawianych przez mieszkające w okolicy dzikie zwierzęta. Wszystkie tego rodzaju wycieczki odbywają się pod okiem doświadczonych opiekunów. Jest to szczególnie atrakcyjne rozwiązanie w przypadku wycieczek, w skład których wchodzi grupa dzieci. Dla osób planujących wyjazdy firmowe Mazury to miejsce, w którym czeka moc atrakcji.

Historyczne dziedzictwo

Mazury to obszar, na którym od wieków dochodziło do rozmaitych konfliktów, dzięki czemu stał się on areną ważnych wydarzeń historycznych. Okolice Gierłoży słyną przede wszystkim z bunkrów, które pozostały po tajnej kwaterze Adolfa Hitlera. To właśnie tam miał miejsce słynny zamach na przywódce Trzeciej Rzeszy. Jednak i we wcześniejszych latach rejon ten był świadkiem ciekawych historii.
Już w średniowieczu Mazury stały się obszarem konfliktu między Polską a rosnącym w siłę państwem zakonu krzyżackiego. Dlatego też Mazurolandia zaprasza do zwiedzania grodziska rycerskiego, w którym można podpatrzeć jak żyli ludzie w dawnych wiekach. Organizowane są również pokazy walk rycerskich, a uczestnicy wycieczek mają okazję przymierzyć prawdziwe rycerskie zbroje i sprawdzić jak ciężkie były średniowieczne miecze czy topory. Obok grodziska działa strzelnica, na której można poćwiczyć swój kunszt łuczniczy.

Wojsko wczoraj i dziś

W Mazurolandii znajdą coś dla siebie nie tylko wielbiciele średniowiecza i okresu drugiej wojny światowej. Przygotowano również sporo atrakcji związanych z zupełnie współczesnymi militariami. Oprócz wizyty na pobliskim poligonie można też wziąć udział w grach i zabawach terenowych z wykorzystaniem sprzętu do paintballa.
Militarna zabawa może rozgrywać się również na terenach leśnych, po których jeździ się wojskowym sprzętem. Na terenie poligonu można korzystać z bardziej współczesnej strzelnicy i ćwiczyć się np. w rzucaniu granatem do celu.

Park Miniatur

Jedną z najważniejszych atrakcji Mazurolandii jest Park Miniatur. Można w jednym miejscu obejrzeć takie obiekty jak zabytki Warmii i Mazur, polskie stadiony, średniowieczne zamki czy zrekonstruowany w postaci makiety gierłoski Wilczy Szaniec. Szczególnie ta ostatnia miniatura jest wyjątkowo interesująca, ponieważ odtworzono na niej scenę tuż sprzed zamachu na Hitlera. Warto rozważyć tego typu atrakcje Mazury.
Choć mogłoby się wydawać że Park Miniatur to atrakcja przede wszystkim dla młodszych turystów, to jednak z dużym zainteresowaniem odwiedzają go również grupy składające się z dorosłych. Powoduje to że Mazurolandia cieszy się dużą popularnością wśród osób planujących wyjazdy grupowe na Mazury.

Dodaj komentarz