Jakie produkty spożywcze można jeść podczas diety ketogenicznej?

Jakie produkty spożywcze można jeść podczas diety ketogenicznej?

Dieta ketogeniczna zyskała w ostatnim czasie bardzo dużą popularność. Coraz więcej słyszy się o niej w telewizji oraz internecie, a wiele znanych osobowości chwali sobie efekty, które osiągnęły z jej pomocą. Dieta keto charakteryzuje się niską zawartością cukrów oraz wysoką zawartością tłuszczów co może dać naprawdę zaskakujące rezultaty w profilaktyce i leczeniu m.in. cukrzycy. W diecie ketogennej najczęściej należy ograniczyć węglowodany do 50g dziennie. Być może wydaje Ci się to skomplikowane, jednak w rzeczywistości takie nie jest. Istnieje sporo smacznych i zdrowych produktów z niską zawartością węglowodanów, które można wdrożyć do diety. Oto niektóre z nich.

Owoce morza

Wszelkiego rodzaju ryby są bardzo cenione na diecie ketogennej. Są one bogate w witaminy z grupy B, potas, selen i praktycznie nie ma w nich węglowodanów. Wybór jest naprawdę spory jednak numerem jeden, jest zdecydowanie łosoś, który smakuje bardzo wielu osobom. Jeśli lubisz krewetki oraz skorupiaki, to wiadomość, że możesz je jeść na diecie keto, z pewnością Cię ucieszy. Wiele owoców morza jest całkowicie pozbawiona węglowodanów, a duża część z nich ma tylko niewielką ich ilość, dlatego warto je włączyć do diety ketogenicznej.

Warzywa

Warzywa w przeciwieństwie do owoców mają niewielką ilość cukrów i można by rzec, że można je spożywać praktycznie bezkarnie. Szczególnie warto zwrócić uwagę na warzywa niskoskrobiowe, które są niskokaloryczne oraz mają wiele witamin i minerałów. Warzywa, mające niewielką zawartość cukrów stanowią doskonały zamiennik żywności, posiadającej większą ilość węglowodanów. Makarony oraz ryże można zastąpić kalafiorem, a z cukinii i marchwi można stworzyć fit makaron.

Mięso

Mięso jest jedną z podstaw diety ketogenicznej, ponieważ nie zawiera węglowodanów oraz jest bogate w minerały i witaminy. Mięso jest też doskonałym źródłem białka, które jest niezbędne do budowania mięśni. Co więcej, mięsa są bardzo pożywne, dlatego są praktycznie nieodłącznym elementem obiadu osoby na diecie keto. Warto wybierać mięso z pewnego źródła, ponieważ zwierzęta, które były karmione trawą, a nie tylko karmą zbożową stanowią najzdrowszy wybór.

Suplementy

Suplementy na odchudzanie i tabletki na odchudzanie https://dietetyk.edu.pl/keto-actives/ mogą przyśpieszyć proces odchudzania na diecie keto. Istnieją specjalne leki na odchudzanie, które przeznaczone są dla osób, które są na diecie ketogenicznej. Są one bezpieczne dla zdrowia i można je przyjmować między posiłkami.

Dodaj komentarz