Muzyka na imprezie – jak wybrać styl?

Muzyka na imprezie – jak wybrać styl?

Jaka muzykę puszczamy na domówkach, jaka puszczana jest w klubach i na dyskotekach? Dlaczego impreza w domu nie zawsze jest tak udana jak w klubie i zamiast tańczyć siedzimy przy stole zajadając kolejną paczkę chipsów. Czy chodzi o atmosferę, a może mało miejsca? Cóż niektórzy twierdzą, że to kwestia tego imprezowego klimatu, z jakim mamy do czynienia w kulmach, ale zdecydowana większość uważa jednak, że nie chodzi tutaj o miejsce, czy o ludzi, ale dj’a i typ muzyki. Zwykle w domu słuchamy muzyki, którą, na co dzień znamy z radia, ale to, że utwór od miesiąca utrzymuje się na liście przebojów nie oznacza, że jest on taneczny. Dlatego też kluby wydają się nam bardziej atrakcyjne.

Muzyka w klubach jest zupełnie inna niż ta, którą puszczamy w domu. Każdy, kto organizował imprezę z użyciem własnego sprzętu, wie, jak to się kończy. A jak? Zwykle piosenki zmieniane są w połowie, bo okazuje się, ze hit z radia nie jest taki fajny i nie a się przy nim tańczyć. Kolejna ważna kwestia to fakt, że piosenki zmieniamy w połowie każdy ma jakiś fajny pomysł, który okazuje się klapą. Jeśli mamy do czynienia z profesjonalnym dj’em nie będzie takiego problemu i możemy być tego pewni.

Muzyka w klubach jest nie tylko miksowana przez dj’a, czasem nie zmienia on znanych nam kawałków. Jednocześnie pamiętajmy, że nie robi tak długi przerw, jak my, zanim wybierzemy nowy utwór. W efekcie połowa osób schodzi na bok i już nie tańczy.

Muzyka w klubach jest naprawdę różnorodna i nie ma tutaj żadnej reguły, która by się sprawdziła. Zdecydowana większość klubów decyduje się na jednej profil muzyczny. Muzyka w klubach jest, więc ściśle określona przez dj’a i właściciela. Najczęstsze profile klubowe to muzyka alternatywna, house, techno, ewentualnie muzyka lat 70 i 80.

Oczywiście nie jest tak, że muzyka w klubach nie ulega zmianie, każdy klub od czasu do czasu wprowadza pewne zmiany lub organizuje imprezę tematyczną. W niektórych klubach jest tez posiedziała ma sale, gdzie muzyka jest różna.

To, co jest ważne to fakt, że muzyka klubowa musi być naprawdę dobra, bo to dj rozkręca całą imprezę. Puszczenie utworów bez jakiegoś tam planu i małe miski nie zrobią dobrego dj’a. Tutaj chodzi też o wyczucie chwili. A dokładniej? Muzyka w klubach jest skierowana do jego klientów, jeśli klient przychodzi do klubu to chce mieć dobrą atmosferę, a czasami uda mu się kogoś tam poznać. Wspólny taniec może być energetyczny, ale czasem emocje są takie, że przydałoby się bardziej romantyczne miejsce.

Jak je znaleźć w klubie? I tutaj pojawia się dj, który powinien widzieć takie sytuacji, wiedzieć, że go potrzebuje imprezująca osoba, czasem warto szybki kawałek szybko zamienić w coś bardziej wolnego. W Polsce przyjęło się, że muzyka w klubach nie bardzo różni się od tej w radiu, ewentualnie wplątuje się dodatkowe elementy, ale w innych krajach jest podejście błędne, tak naprawdę utwór nie musi trwać tyle, co ten w radiu, wielu najlepszych dj miksuje swoje kawałek, piosenka bardzo się skraca, co ma być orzeźwiające, a nie przynudzające. Taką całą piosenkę możemy wysłuchać na weselu, gdzie gra kapela.

Dodaj komentarz