Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł barowych do mieszkania?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze krzeseł barowych do mieszkania?

Czy krzesła bardowie nadają się do mieszkania? Jak najbardziej. Szczególnie jeśli posiadasz wyślę kuchenną lub podwyższone blaty, gdzie zwykle krzesła będą zwyczajnie za niskie. Krzesła barowe od krzeseł tradycyjnych różnią się wysokością. Siedzisko znajduje się na długich nogach, dzięki czemu wysokość jest dopasowana do niestandardowych powierzchni jadalnych. Na co zwrócić uwagę wybierając krzesła barowe do mieszkania? 

Wygoda i wysokość 

Najczęstszą obawą jaka pojawia się przy zakupie krzeseł barowych jest to, czy będą one wygodne i stabilne. W końcu nie będziemy dotykać podłogi, to jak utrzymać równowagę? Jednak krzesła barowe ani w komforcie, ani w stabilności nie są gorsze od zwykłych krzeseł. Mogą być równie wygodę i na pewno są tak samo stabilne. Do krzeseł barowych zawsze dołącza się podnóżek, na którym możemy oprzeć nogi. Jednocześnie ułatwia on wchodzenie na krzesło i zsiadanie z niego. Nie musimy się martwić więc o kwestie stabilności. Szczególnie jeśli postanowimy zainwestować w nieco droższy model. Krzesła barowe tak samo nie odstają w kwestii wygody. Występują w wersji stołkowej lub z oparciem, niektóre modele mają nawet podłokietniki. Wybór jest ogromny i każdy może znaleźć fason, który będzie dla niego najwygodniejszy. 

Krzesło barowe obrotowe 

Dla tych co nie lubią siedzieć w miejscu, ciekawą propozycją mogą być krzesła barowe obrotowe. Czyli jakie? W takich modelach siedziska ustawione są na jednej nodze i można je obrócić wokół własnej osi. Dodatkowo uzupełnione są także o funkcje regulację wysokości. Dzięki temu możesz dobrać wysokość krzesła w zależności od blatu, ale także do wysokości osoby, która na krześle siedzi. To wygodne rozwiązanie, kiedy w rodzinie są duże różnice wzrostu (i dzieci). Oba udogodnienia najczęściej mają krzesła barowe w stylu nowoczesnym.

Metalowe czy drewniane?

Krzesła barowe wykonuje się zarówno z metalu jak i z drewna. Wersje metalowe najczęściej przypominają wysokie stołki, są minimalistyczne i pasują do wnętrz w stylu skandynawskim oraz loftowym. Są twarde, więc ich wybór zależy od tego, czy jest to dla Ciebie wygodna opcja. Natomiast krzesła barowe drewniane bardzo częstą są pokryte tapicerką. Dzięki temu są miękkie i wygodne. Jednocześnie wyglądają elegancko. Jednak są też masywniejsze z powodu oparcia, jest więc to rozwiązanie kiedy masz więcej miejsca do zagospodarowania. Krzesła barowe drewniane najlepiej będą pasować do wnętrz w stylu rustykalnym lub boho, natomiast z obiciem do eleganckich pomieszczeń. Wiele ciekawych propozycji znajdziesz w Nodedeco.  

Dodaj komentarz