Rasy psów mniejszych

Rasy psów mniejszych

1. Buldog francuski

Buldog francuski jest taką rasą psów mniejszych, który charakteryzuje się przede wszystkim tym, że są to psy, które ważą maksymalnie do 14 kilogramów i mierzą maksymalnie 35 centymetrów. Buldog francuski wykazują bardzo duże przywiązanie do swoich opiekunów, są to także psy spokojne. Dlatego w odpowiedni sposób odnajdą się zarówno w towarzystwie osób starszych, ale i małych dzieci. Psy tej rasy posiadają radosne usposobienie, jak również są chętne do zabawy o każdej porze. Jednym z głównych zalet posiadania takiego psa jest to, że są one bardzo ciche, ponieważ rzadko szczekają.

2. Jack Russell Terrier

Jack Russell Terrier jest to rasa psa, która charakteryzuje się tym, że jest niezwykle aktywna, jak również inteligentna. Posiadając takiego psa należy pamiętać, iż będzie on od nas wymagał dużej dozy poświęconej uwagi. Jack Russell Terrier bardzo lubi biegać. W związku z tym świetnie odnajdzie w domu z ogrodem, gdzie bez jakichkolwiek przeszkód będzie miał możliwość swobodnej zabawy. Oprócz tego, psy te odznaczają się także dużą odwagą, śmiałością, przyjacielskim usposobieniem oraz pewnością siebie.

3. Mops

Mops jest psem, który z całą pewnością stanie się przyjacielem każdego członka rodziny. Ich główną cechą charakterystyczną jest to, że szybko klimatyzują się w nowym otoczeniu, uwielbiają spędzać długie godziny na kanapie, jak również nie pogardzą chwilami, w których można się trochę powygłupiać. Mopsy są inteligentnymi psami, które powinny unikać przegrzania oraz przemęczenia. Dzieje się tak, ponieważ spalają one swą energię w stosunkowo krótkim czasie, a także potrzebują jeść często, ale w mniejszych ilościach. Posiadanie Mopsa wiąże się z wieloma obowiązkami, gdyż bardzo często często dochodzi u nich do niedrożności górnych dróg oddechowych oraz do problemów ze wzrokiem. Dorosły Mops może osiągnąć maksymalną wagę około 9 kilogramów.

4. Jamnik

Jamnik jest taką rasą psa, który będzie dobrze czuł się w towarzystwie osób aktywnych, ponieważ wykazuje się on dużą dozą odwagi, pewności siebie, inteligencją, ale również żwawością. Jest to pies myśliwski, którego budowa jest dość nietypowa. Gdyż posiada on wydłużony tułów i krótkie nogi. Pies ten nie będzie miał jakichkolwiek problemów z przystosowaniem się do nowych okoliczności i trybów życia. Należy jednak pamiętać, że potrzebuje bardzo dużo ruchu.

5. Pudel

Pudel charakteryzuje się w szczególności tym, że potrafi doskonale czytać każdą intencję swojego właściciela. Dzieje się tak, ponieważ jest to rasa niezwykle inteligentna. Warto zapamiętać, iż pudel źle znosi spędzanie długich godzin w samotności.

Dodaj komentarz