Różne oblicza kawy

Różne oblicza kawy

Napój pochodzący z Etiopii od wieków stanowi najpopularniejszą w Europie używkę. Kawa, bo o niej mowa, podawana jest dzisiaj na wiele sposobów, jednak ze względu na wysoką zawartość kofeiny, wypijana jest z reguły rano. Okazuje się jednak, że jej zastosowanie jest dużo bardziej szerokie. Może wspomóc zmęczony organizm w trakcie ciężkiego dnia, przyczynić się do poprawy wyglądu skóry, a nawet stać się częścią elementów dekoracyjnych naszego domu.

Głównie po przebudzeniu

Niektórzy nie potrafią zacząć dnia bez kawy. Kofeina jest źródłem energii. Zwiększa ciśnienie i pobudza organizm do wzmożonego działania. To dlatego jest najchętniej wybieranym napojem tuż po wstaniu z łóżka. Jak to powszechnie bywa, ten ciemny napój ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Pierwsza grupa będzie opowiadała się za kawą, tłumacząc to jej leczniczymi właściwościami i usprawnianiem metabolizmu, osoby będące przeciw wskażą na jej wady, takie jak negatywny wpływ na zęby, czy wypłukiwanie magnezu z organizmu.

Wybór należy do nas. Należy pamiętać, że podobnie jak z czekoladą, czy piwem, spożywanie kawy w umiarkowanych ilościach, na pewno nie zaszkodzi.

Recepta na gładką skórę

Mało kto przywiązuje wagę do wykorzystywania fusów z kawy. A wbrew pozorom mogą się one przydać. Po zalaniu parzonej kawy wrzątkiem bądź przygotowaniu jej w ekspresie, nie trzeba od razu pozbywać się zawiesiny. Drugiej kawy z niej nie zrobimy, ale można ją spożytkować w inny sposób.

Świetnym pomysłem szczególnie dla kobiet będzie peeling do ciała. Wystarczą zużyte fusy, łyżka oliwy z oliwek, łyżeczka miodu i cytryny. Wszystkie składniki mieszamy, aby uzyskać konsystencję jednolitej masy. Tak przygotowany peeling nakładamy na skórę i przez kilka minut wcieramy w nią, aby pozbyć się martwego nabłonka. Mieszankę można nakładać na całe ciało, z naciskiem na miejsca, w których odkłada się najwięcej tkanki tłuszczowej. Co sprawia, że skóra jest potem gładka, bardziej jędrna i nabiera naturalnego koloru? Zawarta w kawie kofeina. Badania wykazały, że redukuje ona tkankę tłuszczową, a także przyczynia się do jej szybszego spalania.

Romantyczny nastrój

Jeśli dostaliśmy kawę w prezencie, ale za nią nie przepadamy lub nieopatrznie został nam na półce otwarty pakunek i kawa wywietrzała, i na to znajdzie się sposób. Z soli i kawy możemy przygotować oryginalne świeczniki. Będzie do tego potrzebna szklanka, słoik lub inne szklane naczynie. Do środka wsypujemy naprzemiennie warstwy soli i kawy. Dzięki temu świeczniki mają nietypowy, dwukolorowy wygląd. Na wierzch wystarczy położyć podgrzewacz. Oryginalna, domowa ozdoba gotowa!

Dodaj komentarz