Klocki magnetyczne – dlaczego warto je mieć?

Klocki magnetyczne – dlaczego warto je mieć?

Pewnie niejeden rodzic był świadkiem, jak „wymarzona” zabawka jego córki bądź syna po kilku minutach zabawy była rzucana w kąt. Rodzi się zatem pytanie, czy w ogromie tak wielu artykułów dziecięcych jeszcze można znaleźć coś, co na dłużej zajmie pociechę i sprawi jej wiele radości? Oczywiście! Zabawką idealnie łączącą obie te kwestie są klocki magnetyczne. Twórcze i kreatywne otwierają świat nieograniczonych możliwości, dając szerokie pole do popisu. To zabawka, którą można bawić się na wiele sposobów, za każdym razem tworząc coś nowego i oryginalnego.

Powody, dla których kupno klocków magnetycznych to dobre rozwiązanie

Klocki magnetyczne, takie jak https://3xk.pl/pol_m_Zabawki_Klocki_Magnetyczne-2114.html to szczególny rodzaj zabawek. Zaliczają się do kręgu klocków konstrukcyjnych, albowiem poszczególne elementy wchodzące w skład zestawu łączy się za pomocą przyciągania magnetycznego. Dlaczego warto je mieć? Powodów jest wiele. Po pierwsze, można je układać zarówno na płasko, jak i w przestrzeni. Klocki po zabawie szybko się sprząta, co niewątpliwie bardzo podoba się dzieciom, jak i ich opiekunom. Po drugie, klocki magnetyczne nie mają żadnych ograniczeń wiekowych. Mogą się nimi bawić kilkunastomiesięczne maluchy (nie zawierają małych, zagrażających zdrowiu i życiu elementów), dzieci przedszkolne, jak szkolne. Nie stwarzają żadnych trudności w łączeniu. Łatwo z nich się tworzy różne konstrukcje, jak i później rozłącza. Poza tym, rozwijają wyobraźnię przestrzenną, można je układać według dołączonej do zestawu instrukcji lub posługując się własnymi pomysłami. Co ciekawe, nadają się do zabawy w domu, w ogrodzie czy w podróży. Często są wykorzystywane do nauki zagadnień fizycznych, chemicznych, matematycznych czy do prezentacji laboratoryjnych. Mogą być również interesującym elementem wystroju dziecięcego pokoju.

Na co zwracać uwagę przy kupnie klocków magnetycznych?

Pierwsza rzecz, o jakiej należy pamiętać, to ilość elementów wchodzących w skład zestawu. Generalnie, im więcej, tym lepiej, ponieważ możliwe okazuje się tworzenie bardziej wymyślnych konstrukcji. Oczywiście, nie można zapominać, że konkretny zestaw klocków magnetycznych musi być dopasowany do wieku malucha. Inny bowiem zestaw przyciągnie uwagę kilkumiesięcznego smyka, a inny z kolei zajmie uwagę ucznia. Po drugie, o wiele lepszym rozwiązaniem jest kupno tego typu zabawki od znanego i renomowanego producenta. Możemy być wówczas pewni o bezpieczeństwie jej użytkowania. Jednym z nich są klocki szwajcarskiej marki Geomag. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu można mieć pewność, że nie są szkodliwe.

Dodaj komentarz