Skarpety do samolotu

Skarpety do samolotu

Przygotowując się do podróży samolotem, zwłaszcza takiej wielogodzinnej, myślimy o tym jak umilić sobie czas. W tym celu szukamy fajnej książki albo gry, czy też zabieramy ze sobą ulubioną poduszkę aby w podróży wypocząć i zrelaksować się. Rzadko jednak myślimy o tym, że lot samolotem to nie tylko czas na relaks ale także podróż wysoko nad ziemią co wiąże się chociażby ze zmianą ciśnienia. Warto więc podczas takiej podróży zadbać nie tylko o swój umysł ale także o nogi, które w takich warunkach potrzebują odpowiedniego traktowania.

Z czym wiąże się podróż samolotem

Wielogodzinna podróż samolotem to teoretycznie najszybszy możliwy środek transportu. Już w kilkanaście godzin możemy znaleźć się bowiem na drugim końcu świata. Jednakże w praktyce oznacza to wiele godzin w jednym miejscu. Ponadto, wydzielone miejsce w samolocie jest ciasne i klaustrofobiczne. Do tego pozycja siedząca, która nie pomaga naszemu krążeniu. Warto więc zadbać o nasze nogi. Skarpety do samolotu świetnie sprawdzą się podczas wielogodzinnej podróży. Dzięki temu nie będziemy musieli wstawać co pięć minut aby rozprostować nogi i pobudzić nasze krążenie. Kluczowym jest jednak wybór odpowiedniej kompresji. Jej wysokość powinna wynosić około 14-18mmHg. Skarpety do samolotu o odpowiedniej kompresji  zagwarantują ci prawidłową pracę układu krążenia oraz wysoki komfort podróży bez drętwiejących co chwilę nóg.

W czym pomogą nam specjalne skarpety

Skarpety do samolotu, czyli uciskowe skarpety poprawiające krążenie, zmniejszą twoje obrzęki spowodowane złym krążeniem. Dzięki regularnemu stosowaniu, nie tylko podczas podróży, możemy skutecznie wyeliminować ból w naszych stopach oraz łydkach. Ich wyjątkowość zawdzięczamy odpowiedniej siły uciskowi. Najbardziej wyczuwalny, czyli najsilniejszy możemy odczuć w okolicach kostki. Im wyżej kolana tym ucisk stopniowo maleje. Przy czym w najwyższych partiach nogi jest najniższy.

Skarpety do samolotu

Skarpety do samolotu, których głównym zadaniem jest wspomaganie pracy układu krążenia, z tego samego względu polecane są także kobietom w ciąży. Wszystkie mamy dokładnie wiedzą o czym mowa. Zwłaszcza w zaawansowanej ciąży wiele z nas borykało się z problemem obolałych, ociężałych i drętwiejących nóg. Skarpety wspomagające układ krążenia w szybki sposób przyniosą ulgę naszym zmęczonym nogom. Odpowiedni poziom ucisku zagwarantuje wysoką jakość użytkowania.

Takie skarpety vasocks.pl mogą być noszone także przez osoby, które nie mają problemów, a jedynie chcą jeszcze bardziej zwiększyć swoją wygodę. Wiele osób, które obecnie nie ma problemów z krążeniem ale np. wykonuje pracę biurową czyli siedzącą, profilaktycznie może stosować skarpety poprawiające krążenie w celu uniknięcia ewentualnych problemów w przyszłości.

Dodaj komentarz