Skrzynki i pudełka drewniane – decoupage

Skrzynki i pudełka drewniane – decoupage

Decoupage to bardzo ciekawa technika, dzięki której w unikalny sposób można ozdobić dowolne powierzchnie. W ostatnich latach stała się ona bardzo popularna. Warto wiedzieć w jaki sposób zacząć przygodę z decoupage i co można dzięki niemu stworzyć.

Od czego zacząć?

Decoupage to technika, która polega na ozdabianiu danej powierzchni wzorami wykonanymi z cienkiego papieru. Najczęściej przy tworzeniu wszelkich dekoracji wykorzystuje się zwyczajne, wzorzyste serwetki.

Technika jest bardzo unikalna i dzięki niej można ozdobić produkty wykonane z najróżniejszych materiałów. Przede wszystkim jednak dekoruje się drewno. Na stronie https://decoupage-drewno.pl dostępne są wszelkie materiały potrzebne do wykonania przeróżnych ozdób.

Aby zacząć przygodę z tą techniką, nie trzeba jednak kupować od razu całego arsenału akcesoriów. Warto na początku skupić się jedynie na podstawowych elementach, dzięki czemu będzie się można przekonać czy technika będzie nam odpowiadała.

Co należy kupić?

Przede wszystkim potrzebny będzie odpowiedni przedmiot do ozdabiania. Warto zapoznać się z ofertą decoupage-drewno i wybrać najlepszą bazę do późniejszego dekorowania.

Dla osób początkujących najlepsze będą proste formy, bez żadnych skomplikowanych, trudnych do oklejenia kształtów.

Ponadto należy także zakupić serwetki z wybranymi motywami, specjalny klej do decoupage, a także lakier, którym zabezpieczy się dekorowaną powierzchnię oraz farbę akrylową do przygotowania tła i płaski pędzel.

Decoupage krok po kroku

Zrobienie dowolnej ozdoby techniką decoupage to bardzo prosty proces. Nie wymagane są żadne, szczególne zdolności manualne, a jedynie odrobinę precyzji i cierpliwości.

Najpierw należy dokładnie przygotować powierzchnię wybranej szkatułki. W tym celu dobrze jest przetrzeć ją dokładnie papierem ściernym o dość niskiej granulacji, a następnie pokryć powierzchnię wybranym kolorem farby akrylowej.

Kolejnym krokiem jest wycięcie wybranego motywu, tak aby odpowiadał on kształtem powierzchni, która będzie oklejana. Serwetkę należy rozdzielić, tak aby została jedna, cienka warstwa. Wzór można także delikatnie oderwać, aby uniknąć bardzo wyraźnych granic między tłem, a motywem.

Kiedy wzór i przedmiot do dekoracji są już przygotowane, należy przejść do przyklejania. Wzór należy przyłożyć od środka kierując się do brzegów. Pędzlem trzeba nakładać cienką warstwę kleju. Czynności wymagają precyzji, aby nie uszkodzić cienkich warstw serwetki.

Ostatnim etapem prac, jest pokrycie naklejonego wzoru kilkoma warstwami lakieru bezbarwnego, aby zabezpieczyć motyw. Całość należy pozostawić do wyschnięcia.

Warto wybrać idealne pudełka drewniane lub szkatułki dostępne w ofercie i wykonać zachwycające dekoracje decoupage. Przygotowane w ten sposób przedmioty mogą być idealnym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego. Warto spróbować wykonać prostą ozdobę, aby przekonać się na czym polega ta technika, a następnie poszerzać swoje umiejętności.

Dodaj komentarz