Liposukcja ultradźwiękowa – co to jest i jakie daje rezultaty?

Liposukcja ultradźwiękowa – co to jest i jakie daje rezultaty?

Kliniki medycyny estetycznej posiadają obecnie szeroki wachlarz usług. Jednym z takich oferowanych zabiegów jest liposukcja ultradźwiękowa. W bezpieczny i skuteczny sposób wykonamy ją w klinice OT.CO – www.klinikaotco.pl/oferta/liposukcja-vaser-lipo/

Liposukcja ultradźwiękowa – co to jest i jakie daje rezultaty?

Zabiegi medycyny estetycznej to prosty sposób na poprawę swojego wyglądu. Największą ich zaletą jest fakt, że gwarantują wspaniałe efekty, które widoczne są już na pierwszy rzut oka. Nie musimy czekać aż osiągniemy oczekiwane rezultaty – zwykle wystarczy kilka godzin, w ciągu których zajmie się nami wykwalifikowany specjalista. Rozwój technologii stosowanych podczas takich zabiegów jest bardzo dynamiczny. Jedną z usług, z których możemy skorzystać w klinice medycyny estetycznej jest liposukcja ultradźwiękowa. Wiele osób z pewnością zastanawia się, czym ona jest oraz jakie zapewnia efekty. W poniższym artykule mówimy o tym, co warto wiedzieć na temat liposukcji ultradźwiękowej. 

Liposukcja ultradźwiękowa… czyli?

Liposukcja ultradźwiękowa to ujędrnianie skóry właśnie za pomocą ultradźwięków. Na samym początku zabiegu stosowane jest znieczulenie miejscowe specjalnym roztworem, czyli tzw. infiltracja. W tym momencie następuje także silne nawodnienie naczyń krwionośnych, co ułatwia przebieg zabiegu. Potem wprowadzana zostaje sonda, która działa, emitując fale ultradźwiękowe. Proces ten nazywa się emulsyfikacją i wykonuje się go w celu oddzielenia tkanki tłuszczowej od innych tkanek. Dopiero wtedy możliwe jest odessanie rozluźnionej masy komórkowej zawierającej tkankę tłuszczową i założenie szwów na niewielkie ranki. Po wykonaniu całego zabiegu pacjent musi przygotować się noszenie przez kilka tygodni specjalnego ubrania, które uciska ciało w miejscu wykonywania zabiegu. Dzięki temu możemy spodziewać się jeszcze lepszych efektów.

Liposukcja ultradźwiękowa – rezultaty 

Celem zabiegu liposukcji ultradźwiękowej jest rozpuszczenie komórek tłuszczowych, uczynienie skóry bardziej jędrną oraz nadanie jej młodego wyglądu. Odessany podczas zabiegu tłuszcz można bowiem przeszczepić w inne miejsce, np. piersi czy pośladki, powiększając je jednocześnie w ten sposób. Osoby zmagające się z fałdkami tłuszczu znajdującymi się w pewnych miejscach mogą śmiało skorzystać z zabiegu. Dzięki niemu będą mogły cieszyć się wymarzonym wyglądem. Warto jednak zaznaczyć, że liposukcja ultradźwiękowa nie powinna być traktowana jako zabieg pozwalający na zrzucenie zbędnej masy ciała. Jest to jedynie usunięcie tkanki tłuszczowej z konkretnych obszarów, które odbierają nam pewność siebie i wpływają na gorsze samopoczucie.

Dodaj komentarz