Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej

Wiele osób zmaga się z kompleksami. Wygląd był ważny zawsze, ale w obecnych czasach zaczynamy przywiązywać do niego jeszcze większą uwagę. Każdy mankament urody zostaje wytykany przez społeczeństwo. Przykro to stwierdzić, ale wokół brakuje tolerancji. Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej dla niektórych osób są niezwykle ważne. Nie tylko ze względów wizualnych, ale głównie dla uzyskania psychicznego komfortu. Jeżeli ty również chciałbyś poprawić swój wygląd, musisz wiedzieć jak się do tego przygotować. Operacje plastyczne kosztują kilka – kilkadziesiąt tysięcy złotych. Możesz wziąć kredyt na zabieg, jeżeli czujesz, że naprawdę go potrzebujesz. Nie bój się inwestować w siebie. Zwłaszcza w twoje samopoczucie!

Brak przeciwwskazań do zabiegu

Poza przygotowaniem finansowym musisz być również przygotowany “fizycznie” do operacji. Konieczne będzie wykonanie badań potwierdzających dobry stan zdrowia. Jeśli chorujesz przewlekle musisz dostarczyć opinię od lekarza prowadzącego, że choroba nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Pamiętaj, że zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej zawsze niosą za sobą ryzyko konieczności przetoczenia krwi. Dlatego ważne jest, abyś posiadał dokument potwierdzający twoją grupę krwi.

Jak przygotować się do zabiegu

Niektóre placówki wymagają przybycia pacjenta na miejsce dzień przed zabiegiem. W innych na zabieg, który ma być wykonany w narkozie należy zgłosić się 6 godzin prędzej. Pacjent musi być na czczo! Przed przybyciem do kliniki warto wziąć prysznic i umyć włosy. Kobiety powinny zmyć makijaż i mieć niepomalowane paznokcie. Odpowiednie przygotowanie w domu zaoszczędzi ci czasu i nerwów na miejscu. Często przed zabiegiem wykonywany zostaje test ciążowy. Daje on pewność, że kobieta nie jest w ciąży. Jeśli jest inaczej, operacja się nie odbędzie. Niewskazane jest też wykonywanie zabiegu w czasie miesiączki i tuż przed. Jest to ważne zwłaszcza przy operacjach piersi. Jakakolwiek infekcja również jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu. Jeśli jesteś przeziębiona, masz opryszczkę lub chore zęby żaden porządny lekarz nie podejmie się operacji. Przed zabiegiem konieczne jest odstawienie niektórych leków. O konkretnych wytycznych dowiesz się w wybranej placówce. Natomiast leków stosowanych z powodu chorób przewlekłych nie możesz samodzielnie  odstawiać przed operacją. Zawsze potrzebna jest konsultacja lekarza, który kontroluje twoje przewlekle schorzenia, np. nadciśnienie tętnicze lub choroby tarczycy.

Zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej

Jeśli decydujesz się na zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej musisz postępować zgodnie z zasadami danej kliniki.

Dodaj komentarz