Dlaczego warto kupować kolczyki ze stali chirurgicznej?

Dlaczego warto kupować kolczyki ze stali chirurgicznej?

Kolczyki ze złota, srebra czy może stali chirurgicznej? Dla wielu osób wybór wcale nie jest oczywisty. Przyjęło się, że najwyższej jakości biżuteria wykonana jest z prawdziwego złota lub srebra. Co jednak mają powiedzieć osoby uczulone na te materiały? Okazuje się, że metale szlachetne nie są przeznaczone dla wszystkich i wcale nie mamy tutaj na myśli statusu materialnego. W takich przypadkach z ratunkiem przychodzi biżuteria wykonana ze stali chirurgicznej. Dlaczego jeszcze warto kupować kolczyki ze stali chirurgicznej?

Kolczyki ze stali chirurgicznej – rozwiązanie dla alergików 

Stal chirurgiczna, inaczej nazywana też stalą szlachetną, to obok złota i srebra, najpopularniejszy materiał, z którego wykonuje się biżuterię. Wbrew utartym schematom wcale nie jest gorszym tworzywem od metali szlachetnych. Wystarczy spojrzeć na szeroką ofertę jubilerską, żeby przekonać się, że kolczyki ze stali chirurgicznej są wyrobem wysokiej jakości.

Co ciekawe, niektóre osoby są wręcz skazane, na wyroby ze stali chirurgicznej. Do tej grupy zaliczają się alergicy, uczuleni na srebro lub złoto. Alergia na powyższe materiały najczęściej objawia się ropiejącymi dziurkami, bolącą lub swędzącą wysypką. Ustępuje natomiast po zdjęciu kolczyków. Czy to znaczy, że w przypadku alergii trzeba zrezygnować z noszenia biżuterii? Zdecydowanie nie, wystarczy zamienić ją na kolczyki ze stali chirurgicznej. 

Stal szlachetna ma właściwości antyalergiczne. Nie podrażnia skóry i jest dla niej delikatna. Tym samym nie wywołuje wysypki ani podrażnień. Biżuteria ze stali chirurgicznej, to rozwiązanie nie tylko dla alergików, ale także dla osób borykających się z chorobami skórnymi. Na przykład łuszczycą lub atopowym zapaleniem skóry. 

Niska cena, wysoka jakość 

W odróżnieniu od srebra i złota, wyroby ze stali chirurgicznej mają stosunkowo niską cenę. Co ważniejsze, wcale nie tracą przy tym na jakości. Kolczyki ze stali chirurgicznej mają doskonałą jakość w niskiej cenie. To jeden z głównych powodów, dla których warto w nie inwestować. 

Stal chirurgiczna ponadto jest odporna na zarysowania i korozję. Można się w niej bez obaw kąpać i wykonywać inne codzienne czynności. Dzięki temu nie musisz pamiętać o zdejmowaniu kolczyków i ponownym ich zakładaniu. Kolczyki ze stali chirurgicznej są także odporne na utlenianie. Oznacza to, że kolor biżuterii zostaje cały czas taki sam i nie ulega przebarwieniom. Nawet w trakcie intensywnego użytkowania. Dlatego jeśli masz wybór, to zacznij kupować biżuterię ze stali chirurgicznej. 

Dodaj komentarz