Francuskie perfumy lane – jak wybrać idealny zapach dla siebie?

Francuskie perfumy lane – jak wybrać idealny zapach dla siebie?

Historia perfum sięga setek lat, jednak nie ulega wątpliwości, że to właśnie francuskie perfumy lane znane są na całym świecie najlepiej. Francuskie zapachy od lat otulały znakomite osobowości, przez co często utożsamiane były z luksusem, na który dawniej pozwolić sobie mogła jedynie arystokracja. Dziś produkty dostępne są na wyciągnięcie ręki dla każdego, a każda szanująca się perfumeria obowiązkowo powinna mieć w swojej ofercie różnorodne zapachy z Francji.

Jak znaleźć swój idealny zapach perfum?

Skład pierwszych perfum bazował głównie na składnikach pochodzących od róż, jaśminu, fiołków, lawendy, cynamonu czy piżmu. Obecnie perfumerie oferują jednak bardziej różnorodne zapachy, które z powodzeniem można dopasować do zbliżającej się okazji, czy osobowości. Aby znaleźć swój idealny zapach, konieczne jest pamiętanie o trzech ważnych kwestiach.

Poznanie podstawowych zasad doboru perfum

Dobór perfum to nie tylko poczucie samego zapachu. Czy wiedziałaś, że te same perfumy mogą pachnieć nieco inaczej na Tobie lub Twojej przyjaciółce? Znaczenie odgrywa tu rodzaj skóry – im jest ona bardziej sucha, tym mniejsza zawartość alkoholu powinna znajdować się w perfumach. Przed użyciem zapachu na przesuszonej skórze warto nawilżyć skórę balsamem, który będzie stopniowo uwalniać aromatyczny efekt.

Sucha skóra potrzebuje intensywniejszych zapachów, które będą otulały Cię dłużej. Z kolei tłusta skóra, na której zapachy są z reguły mocniej wyczuwalne, powinna zostać potraktowana lżejszym zapachem.

Skład perfum – francuskie perfumy lane, lepsze niż rozpylane

Skład perfum to kwestia mocno indywidualna. Warto tu skupić się na zapachach, które najbardziej Ci się podobają. Pomocne w tym może okazać się poznanie podstawowych grup zapachowych. To następujące grupy: cytrusowe, kwiatowe, orientalne oraz szyprowe, które są uznawane za najcięższe.

Warto przy tym mieć na uwadze, że to właśnie francuskie perfumy lane słyną z dłuższej intensywności zapachu. Wynika to ze sposobu ich użycia. Lane perfumy należy delikatnie wetrzeć w skórę, dzięki temu utrzymują się znacznie dłużej.

Czas

Z wyborem odpowiedniego zapachu nie powinno się spieszyć. Warto zaopatrzyć się w próbki perfum, które najbardziej nam się podobają. Dlaczego? Ponieważ umożliwi Ci to sprawdzenie intensywności zapachu chwilę po rozpyleniu oraz po kilku godzinach.

Z pewnością zauważyłaś, że niektóre perfumy potrafią pachnieć inaczej chwilę po rozpyleniu  na skórze, niż np. po kilku godzinach. To zasługa aromatu, który w najlepszych perfumach wyróżnia trzy nuty zapachowe.

Pierwsza nuta zapachowa dociera do Twoich zmysłów przez około 30 minut po użyciu perfum. Po tym czasie może się ona zmienić na drugą, która na kolejnych kilka godzin otula Cię nieco innym zapachem. Ostatnia nuta jest najintensywniejsza, ponieważ jej zadaniem jest utrwalenie całej kompozycji zapachowej. Z tego powodu trzecia nuta zapachowa jest uznawana za tło całego zapachu.

Dodaj komentarz