Ile Polki wydają na buty? / kozaczki jesienne, kozaki jesienne damskie

Ile Polki wydają na buty? / kozaczki jesienne, kozaki jesienne damskie

Czy wiesz, że przeciętny Europejczyk wydaje rocznie na ubrania i buty średnio 800 euro? Okazuje się jednak, że Polacy znacznie zaniżają te dane. Nasi rodacy na takie zakupy wydają w ciągu jednego roku jedynie 300 euro. Wiadomo na pewno, że kobiety kochają zakupy i częściej wpadają w szaleństwo zakupów aniżeli mężczyźni. Obywatelki naszego kraju nie mają jednak zbyt pokaźnych środków, by właśnie w ten sposób spędzać czas wolny. 

Miesięczne wydatki na zakupy 

Statystyczna Polka nie wydaje na siebie więcej niż 100 w ciągu jednego miesiąca. Jeśli weźmiemy zakup obuwia, na ten element garderoby poświęcamy około 145 złotych. To niewiele, jeśli spojrzymy na ceny dobrych butów. Przeciętne damskie botki zimowe kosztują przecież co najmniej kilkaset złotych. Tyle samo trzeba wydać na kozaczki jesienne, nieco tańsze jest obuwie na lato czy wiosnę.

Skąd więc takie dane? Okazuje się, że butów nie kupujemy co miesiąc, ale najwyżej 2-3 razy w ciągu roku. Większość pań nie nabywa nawet nowych butów co sezon, ale korzysta z tego samego modelu przez kilka zim czy wiosen. Wiedząc, jak bardzo kobiety kochają buty, a Polki modę, jest to dosyć przykre, że musimy aż tak się ograniczać. 

Gdzie kupujemy buty? 

Najczęściej korzystamy ze specjalnych akcji promocyjnych. Ratunkiem dla nas są także wyprzedaże, dzięki którym jednorazowo możemy nabyć nawet kilka par butów na każdą okazję. 

Coraz częściej kupujemy w sieci. Sklepy internetowe dają nam optymalny komfort dokonywania zakupów w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wychodzenia z domu. Przyznacie, że w czasach pandemii koronawirusa, kiedy zalecana jest społeczna izolacja takie rozwiązanie jest najbardziej korzystne. Co więcej, sklepy online oferują buty w nieco niższej cenie aniżeli stacjonarne butiki

Jakie buty lubimy najbardziej?

Polki uwielbiają styl sportowy, ten casualowy i streetwear, ale pałają niezmienną miłością także do szpilek. Coraz częściej zwracają uwagę na jakość wykonania butów, a same zakupy traktują jak swoistą inwestycję. Wracamy tutaj do zasady, zgodnie z którą raz kupione buty służą co najmniej kilka sezonów. Kobiety potrafią oszczędzać na buty, nie brakuje tych, które są w stanie poświęcić co najmniej kilkaset złotych na markowe półbuty czy szpilki. Skórzane kozaki mogą kosztować nawet tysiąc złotych, ale nie jest to żadna przeszkoda, jeśli jest to tylko wymarzony model butów. 

Dodaj komentarz