Jak bezpiecznie kupować kosmetyki przez Internet?

Jak bezpiecznie kupować kosmetyki przez Internet?

Coraz więcej osób dokonuje zakupu kosmetyków przez Internet. Wynika to z wielu przyczyn, począwszy od obecnej sytuacji w kraju i na świecie, przez wygodę takiego rozwiązania, po niższe ceny i większą dostępność towarów. Trzeba jednak być świadomym faktu, że z zakupami przez Internet wiąże się pewne ryzyko. Jeśli źle wybierzemy drogerię internetową, jest szansa, że nie otrzymamy zamówionych produktów wcale lub zostaną nam przysłane podróbki.

Odzyskanie pieniędzy w takiej sytuacji może być bardzo trudne, więc warto zadbać o to, aby w ogóle nie miała ona miejsca. W takim razie, jak bezpiecznie kupować kosmetyki przez Internet? Kiedy powinno nam się zapalić w głowie czerwone światło, sugerujące, że robienie zakupów w danej drogerii jest kiepskim pomysłem? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Sprawdź opinie innych klientów

Zanim kupisz w nowej drogerii, koniecznie sprawdź opinie innych klientów na jej temat. Jeśli opinii nie ma wcale lub jest ich bardzo niewiele, zrezygnuj z zakupu. W opiniach zwracaj uwagę na to, jak inni oceniają kwestię autentyczności produktów, szybkości dostawy, obsługi klienta i zgodności produktów z opisem. Dobra drogeria online powinna mieć przewagę ocen pozytywnych.

Następnie zweryfikuj cenę produktów i ich dostępność. Jeśli trudno dostępna paleta, która normalnie jest sprzedawana za 350 złotych i jest w większości znanych drogerii już wyprzedana, na jakiejś stronie jest do kupienia za 50 złotych, może to oznaczać oszustwo. Szczególnie, jeśli rzekomo jest w tej witrynie dostępna w dużych ilościach. Wielu oszustów tworzy fałszywe, ale ładnie wyglądające witryny, w których próbuje zachęcić potencjalnych klientów właśnie podejrzanie niskimi cenami.

Zobacz, czy podany jest adres firmy i dane kontaktowe

Każda legalnie działająca, uczciwa firma powinna mieć na swojej stronie internetowej dane kontaktowe, takie jak adres czy numer telefonu.

Jeśli adres jest podany, ale strona wzbudza nasze podejrzenia, warto sprawdzić za pomocą Google Maps, czy na podanej ulicy rzeczywiście można znaleźć tego typu firmę. Jeśli na przykład okaże się, że pod podanym adresem jest tylko fabryka, sklep spożywczy czy pole, ewidentnie coś jest nie tak.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na to, czy możemy znaleźć w witrynie NIP i REGON firmy. Oczywiście, oszust może podać przypadkowy zbitek liczb, natomiast łatwo można to sprawdzić, ponieważ dane firm w Polsce są w dużej mierze publiczne i mając NIP i/lub REGON można łatwo sprawdzić w Internecie, czy dana firma rzeczywiście jest zarejestrowana.

Dodaj komentarz