Jak naturalnie przyciemnić włosy, aby być zadowoloną z efektu?

Jak naturalnie przyciemnić włosy, aby być zadowoloną z efektu?

Nad tym, jak naturalnie przyciemnić włosy może zastanawiać się bardzo wiele osób. Przede wszystkim będą to jednak przedstawicielki płci pięknej. Dobrze byłoby zatem dowiedzieć się, jakie metody przyciemniania kosmyków są godne uwagi. Na szczęście okazuje się, że jest ich całkiem sporo. 

Naturalne płukanki 

Jedną ze skuteczniejszych metod pozwalających na naturalne przyciemnienie włosów jest stosowanie naturalnych płukanek. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na płukankę z liści orzechów włoskich bądź też z ich łupin. Powinny na nią uważać jedynie jasne blondynki, ponieważ u nich może ona zabarwić włosy na odcień zbliżony do zielonego. Ciemne blondynki oraz szatynki powinny być jednak zadowolone. Płukanki orzechowe należy stosować systematycznie, najlepiej przez okres kilku tygodni, po każdym myciu włosów. Rezultaty powinny pojawić się po około pięciu użyciach naturalnego kosmetyku. Efekt będzie jednak dość subtelny, ponieważ ciężko o spektakularne przyciemnienie włosów, jeżeli stosuje się wyłącznie naturalne metody. Stosowanie płukanek można jednak uznać za najmniej inwazyjną metodę przyciemniania kosmyków. 

A może henna? 

Dobrym pomysłem na przyciemnienie włosów może być także używanie henny. Ten naturalny kosmetyk ma całkiem sporo do zaoferowania. Nie tylko przyciemnia włosy, ale również wzmacnia je i zapobiega wypadaniu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że działanie henny jest dość intensywne. Warto zatem dobrze zastanowić się nad doborem odcienia. Wówczas istnieje spore prawdopodobieństwo tego, że będzie się zadowoloną z rezultatu. Henna jest w stanie przyciemnić włosy na dość długi okres czasu i należy wziąć to pod uwagę jeszcze przed planowaną koloryzacją. Po jakimś czasie konieczne będzie zatem powtórzenie zabiegu przyciemniającego. 

Jakie jeszcze metody warto wykorzystać?

Jeżeli chce się przyciemnić swoje włosy w sposób naturalny, ale na chwilę, można także wykorzystać bazujące na roślinnych substancjach aktywnych kremy koloryzujące. Wbrew pozorom, jest ich na rynku kosmetycznym coraz więcej. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z faktu, iż będą one kosztować znacznie więcej niż kosmetyki bazujące na syntetycznych składnikach. Nie powinny jednak nadmiernie obciążać włosów ani też im szkodzić. Ponadto, zdecydowana większość tego typu kosmetyków w łatwy sposób daje się zmyć. Najczęściej wystarcza do tego zwykła woda i odrobina szamponu z dodatkiem SLS. Przyciemnianie włosów przy pomocy kremu koloryzującego najlepiej zarezerwować na specjalne okazje. Mowa tu chociażby o festiwalach czy koncertach. Na co dzień lepiej wykorzystać dobroczynne właściwości płukanek z orzecha włoskiego oraz hennę. Zapewnią one trwalsze i w dłuższej perspektywie bardziej satysfakcjonujące rezultaty. 

Dodaj komentarz