Białka Tatrzańska na weekend – co warto zobaczyć? 

Białka Tatrzańska na weekend – co warto zobaczyć? 

Czy wiesz, że nazwa Białki Tatrzańskiej pochodzi od rzeki Białki? Ta z kolei zawdzięcza  swoją nazwę białym kamieniom, które możemy dostrzec na jej dnie. Miejscowość położona jest w samym sercu Tatr i choć nie grzeszy wielkością, to tłumnie przyciąga turystów malowniczymi krajobrazami i wieloma atrakcjami. Co warto zobaczyć w Białce Tatrzańskiej? Zobacz, gdzie zatrzymać się na nocleg.

Gdzie zatrzymać się w Białce Tatrzańskiej? 

Białka Tatrzańska słynie z pięknych tras trekkingowych i narciarskich, blisko położonych term oraz malowniczych widoków. Nic więc dziwnego, że przyciąga coraz więcej turystów. Gdzie zatrzymać się na noc? 

Jednym z lepszych i piękniejszych miejsc jest Aparthotel Białka Tatrzańska. Hotel położony jest wśród natury, co pozwala na pełny wypoczynek ciała i umysłu. Jednak niedaleko od centrum miasta i podhalańskich atrakcji. W ośrodku znajdziemy luksusowe apartamenty przeznaczone dla 2-4 osób, lub dwupoziomowe przestrzenie dla 6-8 gości. Wystrój jest w stylu skandynawskim, który łączy w sobie estetykę i funkcjonalność. To rozwiązanie idealne nie tylko na weekend. Co więcej, elementy drewniane, typowe dla Podhala, nadają wnętrzom niezwykłego uroku.

Co zobaczyć w Białce Tatrzańskiej? 

Białka Tatrzańska to nie tylko trasy piesze i narciarskie, ale także zabytki. Mowa o malowniczym drewnianym kościele pw. św. Szymona i Judy Tadeusza, wzniesionym w 1700 roku. Stanowi on ważny punkt na małopolskim Szlaku Architektury Drewnianej. Jego wyjątkowy styl barokowy przyciągnie każdego entuzjastę sztuki i historii. W okresie letnim, w tym miejscu celebrowane są msze w języku łacińskim. Przez cały rok w kościele możemy zobaczyć wystawę narzędzi rolniczych i przedmiotów codziennego użytku, które odzwierciedlają życie mieszkańców dawnego Podhala.

Z kolei dla fanów sportów zimowych niemożliwe do ominięcia są ośrodki narciarskie. Jednym z popularniejszych jest Kotelnica. Ośrodek ten oferuje aż 14 kilometrów tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności, choć przeważają trasy łatwe, oznaczone kolorem niebieskim i zielonym. Najdłuższa z tras ma niemal 2 kilometry. Dodatkowo tuż przy stokach w Białce znajdują się termy Bania, stanowiące jedną z głównych atrakcji tego regionu, obok samej Kotelnicy.

Mówiąc o Kotelnicy, często skupiamy się na jej atrakcjach zimowych. Jednak warto pamiętać, że Kotelnica to także idealne miejsce na letni wypoczynek. W tym okresie, zamiast narciarzy, przyciąga ona miłośników górskich wędrówek oraz rowerzystów górskich. 

Dodaj komentarz