Modne koszule na każdą okazję

Modne koszule na każdą okazję

Dobór odpowiedniej męskiej koszuli na sezon wiosenno-letni nie musi być problemem. Warto pamiętać o trzech rodzajach koszul, które nigdy nie wychodzą z mody w tym czasie. W poniższym tekście przyjrzymy się wszystkim rodzajom i opowiemy o nich nieco więcej. Miłej lektury!

Koszule lniane

Jest to absolutnie niesamowity rodzaj koszul, ponieważ len, z którego zostały wykonane, jest jednym z najbardziej przyjaznych dla ciała materiałów. Koszule uszyte z lnu są przewiewne, lekkie i idealne na lato, kiedy żar leje się z nieba, a my chcemy mieć nieco ochrony przed nim.

Koszule lniane Dastan dostępne są w wielu formach i kolorach, najbardziej jednak klasycznym modelem jest biała lniana koszula z długimi rękawami, która idealnie nadaje się tak do casualowych, jak i nieco bardziej eleganckich stylizacji. Nie można jednak zapominać o tym, że len, mimo że bardzo uniwersalny, rzadko spotykany jest na wydarzeniach o wysokim stopniu sformalizowania, ale powoli ten stan rzeczy ulega zmianie.

Koszule bawełniane

Koszule bawełniane to najczęściej spotykane rodzaje koszul na rynku. Jeśli są pozbawione domieszek włókien wykonanych z tworzyw sztucznych, nie powodują nadmiernego pocenia. Poza tym są idealne na wysoce sformalizowane okazje, takie jak na przykład śluby i wesela.

Czasem ulegają zagnieceniom, ale bardzo dobrze reagują na żelazko i łatwo je wyprasować w przeciwieństwie do koszul lnianych (chociaż wiele osób związanych z modą powiada, że lnu się nie prasuje). Idealne również do casualowych stylizacji, ale częściej spotykane w stylizacjach eleganckich i formalnych.

Koszule z jedwabiu

Koszule wykonane z jedwabiu są też koszulami najdroższymi. Jedwab jest niesamowicie delikatnym i drogim w produkcji materiałem, stąd bierze się wysoka cena odzieży z niego wykonanej. Koszula jedwabna nadaje jednak klasy i prestiżu temu, kto ją nosi, dlatego staje się poniekąd wyróżnikiem statusu danej osoby.

Jedwab nie uczula i nie podrażnia ciała, idealnie więc nadaję się dla osób, które mają problemy dermatologiczne bądź dla tych, którzy uwielbiają naturalne materiały.

Dodaj komentarz